TOPlist

Android 13 je oficiálně venku. Na které mobily jej nainstalujete už teď?

Android 13

Zatímco loni se majitelé telefonů Google Pixel dočkali systému Android 12 v říjnu, letos zvolila americká firma odlišnou strategii a Android 13 putuje k prvním uživatelům už dnes. Pokud máte jeden z mobilů Pixel 4, Pixel 4a, Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro či Pixel 6a, můžete začít pomalu slavit.

V redakci máme aktuálně na test Google Pixel 6a, který však bohužel zatím aktualizaci neobdržel. Na oficiálním fóru ostatně jeden z moderátorů zmínil, že se aktualizace šíří na straně serveru a tak může několik dní trvat, než se dostane ke všem uživatelům. A jaké novinky můžeme očekávat? Na první pohled je Android 13 velice podobný svému předchůdci. Nově zde máme podporu pro zbarvení ikonek do systémových barev i pro aplikace třetích stran.

Android 13: EVERY new function and feature!

Android 13: EVERY new function and feature!

Za zmínku stojí také možnost změnit jazyk v konkrétní aplikaci nebo vylepšená ochrana soukromí a zabezpečení. Google šel po stopách Applu a nově si budeme moci vybrat, zda bude mít aplikace přístup ke všem, nebo jen vámi vybraným fotografiím. Podporován je také nový standard Bluetooth LE Audio, který podporuje kupříkladu technologii Auracast a potěší také fakt, že fotoaplikace třetích stran podporují HDR video.

Google I/O 2022: Android 13 keynote in under 3 minutes

Google I/O 2022: Android 13 keynote in under 3 minutes

Některých softwarových novinek se dočkají také tablety a to i díky tomu, že Google ukázal na konferenci I/O tablet Pixel. Pokud tedy máte jakýkoliv novější Pixel, zkontrolujte aktualizaci v Nastavení > Systém > Aktualizace systému. Jestliže jste ji v tuto chvíli stále nedostali, stačí se zaregistrovat do beta programu a zkusit aktualizovat telefon znovu. Nám osobně to pomohlo. Za tento tip děkujeme uživateli v6ak.

Už máte k dispozici Android 13?

Zdroj: vlastní, Google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)