Android 11 zřejmě nabídne vylepšený letový režim

android 11 letadlový režim

Zapnutí režimu letadlo je rychlý a snadný způsob, jak odpojit telefon od všech sítí. Mobilní síť, data, Wi-Fi, ale také Bluetooth, který chceme rychle vypnout málokdy, nebo k tomu máme speciální tlačítko v notifikační liště se automaticky odpojí. Pokud tedy posloucháme například hudbu skrz nějaké Bluetooth zařízení a zapneme režim letadlo, musíme se k němu znovu připojit. Android 11 má mít tuto funkci vylepšenou.

Google chce změnit chování režimu letadlo v systému Android 11 a pokud budete poslouchat hudbu, ponechá Bluetooth zapnutý. Vývojáři z XDA Developers našli položku, která se nazývá “režim Bluetooth s režimem letadlo”. Podle popisu nová funkce určuje, zda jsou sluchátka připojena k telefonu a pokud ano, neodpojí je. Vypne pouze mobilní sítě, data a Wi-Fi.

Jelikož popis ukazuje příklad pouze na sluchátkách není jasné, zda se bude stejně chovat i v případě chytrých hodinek či fitness náramků. Tato funkce za nás dává veliký smysl. V době, kdy jsou bezdrátová sluchátka na vzestupu je málokdy chceme úmyslně odpojit zapnutím režimu letadlo.

Jak se vám líbí chystaná funkce režimu letadlo v Android 11?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)