Bude mít Android 11 bezdrátové ladění? A k čemu to bude?

Android 11 bezdrátové ladění USB

Funkci ADB (Android Debug Bridge), která je přístupná po zapnutí “ladění USB”, znají minimálně všichni vývojáři a také většina zkušenějších uživatelů Androidu. Jedná se o možnost zasahovat do systému telefonu mimo standardní přesun souborů a další běžné úkony. Tento univerzální nástroj, pracující v režimu příkazové řádky, vám umožní komunikovat s emulátorem nebo připojeným zařízením s Androidem. Je nezbytný například pro rootování přístroje. Když pomineme komplikované a nedokonalé pokusy o spojení vzduchem, doposud je možné ADB využívat pouze s pomocí USB kabelu. Jak ale nedávno zjistili lidé z komunity XDA Developers, dost možná bude mít Android 11 bezdrátové ladění přímo ve své standardní výbavě.

adb_prikazy_ico

Ať už tuto funkci vyžíváte na cokoli, nebo to jenom plánujete, s další verzí Androidu by mohla přijít nativní možnost provádět to bez fyzického kabelového připojení. Taky si říkáte, k čemu přesně se to bude hodit? Hlavně asi v případech, kdy kabel nemáte k dispozici nebo vám prostě z jakýchkoli důvodů překáží či nevyhovuje. Je otázkou, kolika uživatelům novinka ulehčí život.

Varianta bezdrátového využití ADB by měla být také dobře zabezpečená proti zneužití. Všechny informace vycházejí z chystaného kódu, který v XDA Developers analyzovali. Google podle všeho uvažuje nad spárováním s počítačem díky QR kódu nebo šestimístnému PINu. Připravovaný kód zatím není aplikovaný a není jisté, kdy a zda vůbec k tomu dojde. Nevidíme ale důvod, proč by společně s verzí Android 11 bezdrátové ladění nemohlo přijít.

Využili byste bezdrátové ADB?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)