Google vydal Android 11 pro Android TV. Co je v něm za novinky?

Android TV Android 11

Pár dní poté, co Google poslal do světa finální vývojářskou verzi systému Androidu 11 pro mobily a tablety, přichází stejné prostředí také na multimediální platformu Android TV. Update s sebou samozřejmě nese několik zajímavých změn. Některé potěší koncové uživatele, jiné jsou věnovány efektivnější práci vývojářů aplikací a výrobců televizí. Samotný Google popsal novinky na svém blogu ve třech zvláštních sekcích. Jsou převážně věnovány právě vývojářům, ale můžeme z nich vyčíst i popis blížících se funkcí. Pojďme se na ně podívat.

Your Google Assistant: Now on Android TV

Novinky v systému Android 11 pro Android TV

Základní funkčnost

Nový systém pro televize přináší v prvé řadě základní obecné novinky z Androidu 11, které se týkají všech zařízení. Patří mezi ně zlepšení výkonu zařízení, efektivnější využití paměti nebo pokročilé zabezpečení. Například jednorázová a přehledná povolení přístupu k různým funkcím systému pro konkrétní aplikace.

Na míru televizím

Kromě základů mohou televize z Androidu 11 těžit i unikátní funkce přímo pro ně. Přichází podpora pro automaticky řízenou nízkou latenci (ALLM) při využití standardu HDMI 2.1 nebo přehrávání médií s nízkou latencí. To ocení hlavně hráči. Dočkáme se také nového AV tuneru a v neposlední řadě více možností pro gamepady. Výrobci mohou nyní jednodušeji přidávat funkce jednotlivým tlačítkům a zlepšila se také správa mikrofonů. Nový je také režim spánku.

Rychlejší testování

Toto se pochopitelně týká hlavně vývojářů. Prostředí zvané Test Harness Mode bude nyní ve spolupráci s Android TV Emulatorem poskytovat vývojářům rychlejší odezvu a zpětnou vazbu. Příprava nových nástrojů do televizního systému tak bude snazší a plynulejší.

menu

Výrobci televizí by měli nový systém nasazovat do nových i starších zařízení v nadcházejících měsících.

Máte televizi s Androidem? Jak jste spokojení?

Zdroj: Google blog

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)