Datum Android 10 aktualizací na Huawei a Honor telefony. Aktualizuje se více než 30 modelů

emui 10 aktualizace honor huawei

Minulý měsíc Huawei odhalil datum betaverzí Androidu 10 a nadstavby EMUI 10. Nyní jsme se dočkali aktualizovaného seznamu. Už se ale jedná o stabilní verze systému. Huawei i sesterská společnost Honor celkově plánují aktualizovat na nejnovější verzi systému více než 30 modelů.

První Huawei telefon s Androidem 10 bude Mate 30

Jak už se vědělo dříve, jako první Huawei telefon s Androidem 10 bude Huawei Mate 30, který bude představen již 19. září. Na tomto zařízení sice bude nejnovější Android, ale pravděpodobně Google služby už ne. Obchod Google Play, základní Google aplikace apod. budou muset uživatelé doinstalovat ručně. Tohle menší omezení neplatí pro zbytek telefonů v seznamu, všem telefonům po aktualizací zůstanou služby Google i Google aplikace.

emui 10 android 10 huawei honor

Jak můžete vidět na obrázku výše, případně níže v seznamu. Do konce roku se počítá s aktualizací na celkem 9 telefonů Huawei či Honor. Poté se další vlna očekává v březnu společně s vydáním modelu Huawei P40. Většina uživatelů však bude muset počkat až do druhého čtvrtletí roku 2020. Celkově se má aktualizace objevit na více než 30 modelů.

Listopad 2019

Prosinec 2019

Březen 2020

Q2 2020

  • další modely Honor a Huawei

Těšíte se na Android 10 a nadstavbu EMUI 10?

Zdroj: 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)