Amazon představil novou generaci ultra levných tabletů Fire 7

amazon fire 7 predstaveni

Popularita tabletů sice není tak vysoká, jako před dvěma roky, i to ale nezabránilo Amazonu tomu, aby představil novou verzi Fire 7. A to jak v normální, tak i dětské verzi. Jaké jsou změny oproti předchozí generaci?

Nové tablety Amazon Fire 7 mají větší paměť, nové barvy i lepší fotoaparát

V první řadě se zdvojnásobila paměť těchto tabletů. Základní verze tak má 16 GB, k dispozici bude i 32 GB. Design tabletu je identický, tedy až na barevné varianty. Nově se dá koupit v červené, zelené a modré. Vylepšena byla i selfie kamera, která nově podporuje HD rozlišení.

Má to však i jedno mínus. Amazon oznámil, že nový tablet bude mít o hodinu menší výdrž, na jedno nabití tak vydrží cca 7 hodin. Samozřejmostí je podpora chytré asistentky Alexy a jiných služeb od Amazonu.

Dětská verze má stejná vylepšení, jako normální FIre 7. Kromě toho ale obdržel tablet i praktický stojánek. Oba produkty se dostávají do prodeje již 6. června. Základní verze za 50 dolarů, dětská pak za 100 dolarů. V přepočtu s DPH tak cca 1 400 Kč, respektive 2 800 Kč. To není vůbec špatné na základní konzumaci obsahu.

Jak se vám líbí levné tablety Fire od Amazonu?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)