Pozor! Šmejdi se vydávají za Alzu a nabízí třeba QLED televizi za 50 korun

podvod na internetu facebook
  • Podvodníci jsou stále mazanější a zneužívají jména českých firem
  • Nyní řádí na sociálních sítích, především pak na Facebooku

Podvodníci jsou v dnešní době velice mazaní a mimo telefonátů, podvodných inzerátů či falešného zájmů o vámi nabízené zboží zneužívají jména českých firem, aby vše vypadalo důvěryhodně. Jednou z postižených je bohužel i Alza.

Ta se stále častěji setkává s podvodnými příspěvky na sociálních sítích, první z nich se začaly objevovat asi měsíc zpět. Ty slibují produkty prodávané pod záštitou Alzy za extrémně nízkou cenu, na fotografii můžeme vidět například Samsung QLED 4K televizor za necelé 2 eura (asi 50 korun) nebo vysavač Dyson za 3 eura (asi 72 korun). Po detailnějším zkoumání lze objevit jisté nesrovnalosti, jako například deformované logo. Samozřejmě se jedná o podvod. Po klepnutí na odkaz se zobrazí web tvářící se jako Alza, který po vás vyžaduje vyplnění platebních údajů. Nechybí samozřejmě ani komentáře spokojených zákazníků.

Pokud sociální sítě ovládáte a jste v obraze, zřejmě vám podobný příspěvek bude připadat úsměvný, avšak méně zkušený uživatel se může nechat snadno nachytat a přijít tak o spoustu peněz. V případě, že někoho takového znáte, rozhodně ho před podvodem informujte.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Přišli jste někdy na internetu o peníze?

Zdroj: Alza

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)