TOPlist

5 tipů na alternativy za aplikaci WhatsApp

alternativy whatsapp

Komunikační platformy jako Messenger nebo WhatsApp se již řadu let těší obrovské oblibě a patří mezi nejpoužívanější aplikace na světě. Mají ovšem spoustu rivalů, kteří jim dokáží v mnoha ohledech konkurovat, a dokonce je i v lecčem předčít. Jednou z těchto oblastí je bezpečná a šifrovaná komunikace. Připravili jsme pro vás 5 tipů na alternativy, které mohou WhatsApp i Messenger nahradit.

Tři bezpečné alternativy k aplikaci WhatsApp

Google Play a dalších, alternativních zdrojích můžete nalézt spousty aplikací, které se orientují na poskytování chatovacích a videokonferenčních služeb. Problémem většiny z nich je však nedostatek uživatelů. Snažili jsme se proto vybrat nástroje, které se již na trhu nějakou dobou pohybují a mají určitou základnu příznivců vybudovanou.

Viber

Aplikace Viber patří mezi stálice na poli komunikačních služeb. Ještě před několika lety představovala přímého konkurenta WhatsAppu a dodnes se těší oblibě řady uživatelů. Registrace k účtu zde probíhá podobně jako u většiny „kecálků“ prostřednictvím telefonního čísla.

Mezi funkcionalitu Viberu patří volání, chatování, posílání multimédií nebo skupinové hovory. Umožňuje také nastavit časový limit pro odstranění odeslané zprávy, upozornění na screenshoty u mizejících zpráv a zabezpečení chatu heslem. Tvůrci této platformy se chlubí šifrovanou komunikací, přičemž se zprávy neuchovávají na serveru poskytovatele.

Viber je dále charakteristický množstvím samolepek a doplňkovými funkcemi, které jsou zpřístupněny za symbolický poplatek. Příkladem je levnější volání mimo Viber i na zahraniční čísla.

Rakuten Viber Messenger
Rakuten Viber Messenger

Telegram

Když se řekne bezpečná komunikace, tak se mnoha uživatelům vybaví aplikace Telegram, která již dlouhou dobu patří mezi nejpoužívanější alternativy za WhatsApp. Telegram shromažďuje minimum údajů o uživateli, nabídne šifrovanou komunikaci a zasílání souborů až do úctyhodné velikosti 1,5 GB.

Spustíte jej současně na více zařízeních, a to jak na počítači tak v telefonu. Mimo zmíněné podporuje také zasílání mizejících zpráv, upozorňuje na vytváření screenshotů v tajných konverzacích a pobaví vás minihrami přímo v chatu.

Telegram
Telegram

Signal

Služba Signal byla až do nedávna řazena spíše mezi alternativy za Telegram než WhatsApp. Nicméně v důsledku aktuálních problémů kecálka z facebookového portfolia zaznamenala obrovský nárůst popularity a s tím i vlnu nových uživatelů. Nedostatek uživatelů byl přitom jedním z hlavních důvodů, proč jste o této aplikaci možná ještě příliš neslyšeli.

Signal si dlouhodobě snaží vybojovat pověst aplikace, která se chová šetrně k uživatelským datům a osobním údajům. K založení účtu zde opět potřebujete telefonní číslo, přičemž se k němu i v tomto případě můžete přihlásit na více zařízeních současně.

Podobně jako Viber a další alternativy za WhatsApp, i Signal podporuje zasílání mizejících zpráv, jejichž odstranění lze naplánovat, skupinový chat, sdílení multimediálních souborů a videohovory. Zprávy přitom nejsou uchovávány na serveru.

Signal Private Messenger
Signal Private Messenger

Další alternativy za WhatsApp – Threema a Wire

Threema je povedená aplikace určená pro mobilní zařízení i počítače. Nabídne podobné uživatelské rozhraní jako WhatsApp, šifrovanou komunikaci a důraz na zabezpečení obecně. K registraci v tomto případě nepotřebujete ani telefonní číslo. Kontakty si přidáváte prostřednictvím speciálního ID nebo QR kódu. Nevýhodou může být jednorázový poplatek (necelých 80 Kč).

Threema. The Secure Messenger
Threema. The Secure Messenger
Wire - Secure Messenger
Wire - Secure Messenger

Méně známou náhradou za WhatsApp je aplikace Wire, nástroj vyvíjený spoluzakladatelem Skypu. Wire můžete používat až na osmi zařízeních současně, a to jak na desktopu, tak mobilním zařízení. Opět je zde přislíbena šifrovaná komunikace a automatické odstraňování zpráv.

Znáte/používáte nějaké jiné alternativy za WhatsApp?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)