Tipy na alternativy ke službě Google Fotky a zálohování snímků či videí

alternativy fotky google

Služba Fotky Google si za dobu svého působení vydobyla obrovskou popularitu. Vděčí za to přívětivému uživatelskému rozhraní, editačním funkcím a neomezenému prostoru pro ukládání snímků a videí. Google ovšem před nedávnem oznámil změnu pravidel, jejichž součástí je i zrušení zmíněného neomezeného úložiště. Nabízí se tedy otázka, jaké alternativy lze mimo předplacený plán pro Google Fotky použít.

Google Photos
Google Photos

Alternativy ke službě Fotky Google pro zálohování

Google Fotky nabídnou neomezené úložiště až do června 2021. K přesunu na jinou platformu tak máte ještě relativně dost času, přesto je však na místě pomalu přemýšlet o alternativě.

Amazon Photos

Služba Amazon Photos nabídne uživatelům Amazon Prime zálohování snímků v plné kvalitě a neomezené úložiště. Neomezené úložiště je však určené pouze pro fotky. Videa a další soubory jsou již limitovány 5 GB. Tato alternativa ke službě Google Fotky disponuje také automatickým zálohováním, sdílením, pokročilými možnostmi pro práci s klíčovými slovy a základními nástroji pro editaci.

Amazon Photos
Amazon Photos

Flickr

Flickr je komunitní web určený ke sdílení a hodnocení fotografií. Mimo to, nabízí také úložný prostor určený k zálohování snímků a nástroje pro základní úpravu fotografií. I v tomto případě můžete využít automatickou synchronizaci, přičemž snímky mohou být publikovány veřejně nebo uchovány v privátním úložišti. Bezplatný plán umožňuje uložit až 1 000 snímků v plném rozlišení.

Flickr
Flickr

Dropbox

Dropbox patří mezi nejpopulárnější cloudová úložiště. Umožňuje nastavit automatickou zálohu fotek, bezplatný plán je však velmi limitovaný, dostanete k dispozici pouze 2GB prostor, což je oproti 15 GB, které v základu nabízí Google Disk skutečně málo. Placený plán pak také vychází dráž než u ostatních poskytovatelů. Výhodou na druhou stranu zůstává integrace do řady nástrojů třetích stran, jako je Pixlr nebo Photoshop.

Dropbox: Cloud & Photo Storage
Dropbox: Cloud & Photo Storage

OneDrive

OneDrive je stejně jako DropBox cloudové úložiště, které v bezplatném plánu nabídne 5GB úložný prostor. Tato alternativa ke službě Google Fotky v sobě sice neintegruje editor, pokročilé možnosti vyhledávání a další funkce, kterými si platforma amerického giganta získala svou popularitu, přesto může posloužit jako šikovný prostředek pro zálohování či sdílení fotek a videí.

Microsoft OneDrive
Microsoft OneDrive

Uvedené alternativy bohužel nedokáží službu Google Fotky plnohodnotně nahradit. Žádná nenabídne tolik možností pro editaci a komunitní sdílení jako platforma Googlu. Přesto však mohou posloužit jako účinné nástroje pro zálohování snímků a videí. Za zvážení pak dozajista stojí i placený plán Google One, který základní úložiště Fotek rozšíří.

Napadají vás další alternativy za Fotky Google?

 

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (41)