Alternativní ROMka OmniROM přináší Android 4.4 KitKat již pro 21 zařízení

omnirom_ico

Vývojáři alternativní ROMky OmniROM vstoupili v říjnu tohoto roku na scénu s poměrně sebevědomým cílem nahradit CyanogenMod v roli “otevřené ROMky” pro všechna zařízení. Na projektu se podílejí známá jména (či přesněji řečeno přezdívky), jako jsou Chainfire, Dees_Troy, and Xplodwild, což by mělo být jistou zárukou kvality. Krátce po zahájení byly vydány ROMky pro patnáct zařízení, včetně Samsungů Galaxy S II, III, Note, Note II, Nexusů 4 a 5, Oppo Find 5 a Nexusů 7 2012 i 2013. Nyní na seznam přibylo dalších šest telefonů, čímž se jejich počet rozrostl na 21.

Alternativní ROMka OmniROM přináší Android 4.4 KitKat Alternativní ROMka OmniROM přináší Android 4.4 KitKat

Konkrétně si Android 4.4 KitKat mohou díky OmniROM nově otestovat majitelé telefonů Oppo N1, Sony Xperia T, Sony Xperia Z, Sony Xperia ZL, mezinárodní verze HTC One, jakož i varianty amerického operátora AT&T. Mnohá ze zařízení, jež OmniROM podporuje, přitom Android 4.4 KitKat oficiálně možná nikdy neuvidí, nemluvě o tom, že alternativní ROM nabízí nejnovější Android mnohem dříve.

Cílem OmniROM je poskytnout solidní a stabilní ROM, na kterou se uživatelé při každodenním používání mohou zcela spolehnout. Vývojáři doporučují uživatelům, aby zasílali zprávy o zjištěných chybách i pro tzv. “noční sestavení” (“nightly builds”), neboť chtějí kolem této ROM vybudovat silnou komunitu zapojenou do vývoje.

OmniROM přebírá některé funkce a vlastnosti z ostatních ROMek a zařízení, přináší ale i svá vlastní vylepšení, mezi kterými vyniká například schopnost práce ve více oknech či přizpůsobení vzhledu. Za zmínku stojí také vylepšení podání zvuku, rozšíření sterea a zvýraznění basů s pomocí aplikace DSP Manager. Uživatelé dále mohou nastavit aplikacím konkrétní oprávnění, vylepšení se dočkalo také systémové nastavení a oznámení o příchozím hovoru.

Pokud se rozhodnete tuto ROMku otestovat, mějte na paměti, že se jedná o “nightly builds”, které mohou obsahovat chyby.

Odkazy ke stažení OmniROM 20131204 nightly

Zdroje: Android Headlines a OmniROM.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (35)