Alcatel 1X první dojmy: Šikovný levný telefon s Androidem Go

alcatel 1x mwc

Společnost TCL Communication, která vyrábí smartphony Alcatel, představila na veletrhu MWC model Alcatel 1X, první telefon značky Alcatel s operačním systémem Android Go. Podobně jako Nokia 1, i tento telefon se zaměřuje na nízkou cenu. Té se docílí i kvůli menší interní paměť a omezenému výpočetnímu výkonu. U Androidu Go to ale nevadí.

Alcatel 1X se bude prodávat i v Česku a na Slovensku

Zhruba rok po představení Android Go, se začínají představovat i telefony s touto upravenou verzí Androidu. Jeden z nich je i Alcatel 1X, kterému nebude chybět sada předinstalovaných Google aplikací, které jsou méně náročné, zaberou méně interního úložiště a jsou datově efektivní.

telefon alcatel 1x

Díky tomu si budou moct již od května užít nejnovější čistý Android i na telefonu, který stojí 2 490 Kč. To je právě cena za Alcatel 1X. Tento telefon jsme si mohli chvíli vyzkoušet na veletrhu a podobně jako u Nokia 1, i zde si odnášíme pozitivní zkušenost.

Alcatel 1X má displej s poměrem stran 18:9

Společnost TCL Communication se rozhodla i v tomto nejlevnějším modelu použít displej s poměrem stran 18:9, i když to nebylo nutné. Úhlopříčku má 5,3″ s rozlišením 960 x 480 pixelů. Není to mnoho, ale bez problémů dostačuje k používání, i jas a pozorovací úhly na tom nejsou vzhledem k ceně tak špatně.

Design telefonu není ničím speciální, rámečky jsou poměrně velké, vyroben je z plastu. Zajímavé jsou záda telefonu, která jsou pokryta semišovým povrchem a i díky tomu se drží v ruce hodně pohodlně. Alcatelu 1X nechybí ani 3,5 mm audio konektor, který je na vrchní straně. Spodní strana rámečku má pak microUSB konektor.

Výkonu nemá moc, ale nevadí to

O výkon se stará úsporný procesor MediaTek MT6739, který doplňuje 1 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti. Ta jde naštěstí rozšířit o microSD karty. A i když má takto osekaný hardware, tak systém je plynulý, díky použití Android Go. Baterie pak má kapacitu 2 460 mAh.

Pokud jde o fotoaparáty, tak má 13 MPx hlavní fotoaparát a 2 MPx selfie kameru. Nejde o žádný zázrak, extra fotky s těmito fotoaparáty neuděláte, slouží spíše jako nouzovka a například pro focení momentek. Stejně jako u Nokia 1, i na tento telefon s Android GO se těšíme, až jej otestujeme v recenzi. Právě upravená verze Androidu určená pro levná zařízení, by mohla způsobit menší revoluci i levných Android telefonů.

Alcatel 1X

Alcatel 1X

1.0
  • Displej 5,3", 960 x 480 pixelů, IPS
  • Procesor Mediatek MT6739
  • RAM 1 GB
  • Fotoaparát 13 MP
  • Baterie 2 460 mAh
  • Cena 2 490 Kč

Jak se vám líbí Alcatel 1X?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)