TOPlist

Aktualizované ovladače pro Adreno 220 pod ICS zlepšují výkon ve 2D

snapdrag_ico

S tím, jak Android 4.0 Ice Cream Sandwich zvyšuje svůj podíl na trhu, spatřily světlo světa nové ovladače pro Adreno 220 GPU v čipech Qualcomm Snapdragon S3. Tyto ovladače by měly přinést zlepšení vykreslování 2D uživatelského rozhraní pod ICS a samozřejmě také vyšší skóre v benchmarcích.

Vývojář, vystupující na diskuzním fóru XDA pod přezdívkou gjcamp, přišel s příslušným balíčkem update.zip, který lze flashnout přes recovery, a jež údajně funguje napříč různými zařízeními s uvedeným hardwarem. Prospěch z vylepšených ovladačů tak může mít každý telefon s grafikou Adreno 220 počínaje HTC Evo 3D, jakož i některé varianty Samsungu Galaxy S2. Aktuálně je k dispozici sedm různých zařízení, pro které gjcamp vytvořil samostatná diskuzní vlákna. Sám k tomu řekl: „Zaznamenal jsem výrazně lepší skóre v Quadrantu 3D s DEAKTIVOVANÝM nastavením „Force 2D GPU rendering.“ Se zapnutým 2D hardwarovým vykreslováním jsem viděl zlepšení jak ve 2D, tak i 3D. I když výsledky 3D jsou jsou po aktualizaci mírně horší, naměřené hodnoty 2D se takřka zdvojnásobily.“

Výsledky benchmarku Quadrant s deaktivovanou 2D akcelereací

Výsledky benchmarku Quadrant s deaktivovanou 2D akcelereací


Výsledky benchmarku Quadrant s aktivovanou 2D akcelereací

Výsledky benchmarku Quadrant s aktivovanou 2D akcelereací

Taktéž Steve Phillips, který na zajímavou novinku upozornil na webu XDA, potvrdil sám na svém vlastním HTC Evo 3D výrazně lepší výsledky v Quadrantu s těmito novými ovladači. Subjektivně se mu zdá, že se zlepšilo také vykreslování 2D uživatelského rozhraní, které je jemnější, ale, jak sám uznává, to je vždy obtížné změřit objektivně.

Chcete-li vědět více, můžete začít tím, že navštívíte příslušná vlákna uvedená níže:

Jestliže váš telefon není výslovně uveden na seznamu, mohou tyto ovladače potenciálně fungovat za předpokladu, že má grafiku Adreno 220 a Android 4.0 ICS. V takovém případě ale doporučujeme velkou opatrnost, zejména se před zahájením pokusů ujistěte, že máte k dispozici funkční zálohu, ke které se můžete vrátit.

Zdroj: XDA.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)