Aktualizace serveru Pokémon Go: Více Pokémonů okolo vás a přesnější inkubace vajec

Pokemon GO hraje

Oblíbená hra s chytáním příšerek dostává další důležitý update. Tentokrát je to ale aktualizace serveru Pokémon Go, která přináší hlavně častější výskyt Pokémonů, opravu měření u vajíček a další změny.

Máte okolo sebe málo vzácných Pokémonů? To by se mělo zlepšit

Aktualizace na straně serveru si připisuje jednu důležitou změnu – tvůrci hry by měli zajistit, aby se vzácnější a méně častí Pokémoni začali více zjevovat všem hráčům. Jistě jste sami pocítili, že se v jednu chvíli dostanete do bodu, kdy jsou kolem vás jen Pokémoni, které již máte a kteří se zároveň zjevují poměrně často.

Podle dosavadních zkušeností hráčů z Čech i zahraničí se zdá, že se změny skutečně odehrály. Bohužel to vypadá, že se nejedná o tak rapidní změnu, ve kterou mnozí doufali. Tak i tak jsou ale nyní šance na chycení nového Pokémona do sbírky vyšší, což je jistě pozitivní zprávou.

Aktualizace serveru Pokemon Go - pokemoni

Pozitivní změna u počítání vzdálenosti

Pokud často inkubujete vejce, jistě jste byli mnohokrát nespokojeni s tím, kolik jste ve skutečně ušli kilometrů a kolik vám hra přičetla. Je to dáno jednoduše tím, že hra zaznamenává pouze body vaší polohy a poté mezi nimi udělá přímku. Nejlepších výsledků lze tedy dosahovat tak, že budete skutečně chodit co nejvíce rovně.

Tento mechanismus se dočkal hned dvou změn – v první řadě se zkrátil interval mezi tím, kdy hra zaznamenává vaši polohu, díky čemuž jsou chyby měření menší. Měření při inkubování tedy více souhlasí se skutečnou vzdáleností. Byla navíc i navýšena maximální rychlost, při které se vzdálenost přičítá.

Kompletní návod Pokémon Go - vejce

Změna speciálních útoků u některých Pokémonů

Aktualizace serveru Pokémon Go přinesla i třetí podstatnější změnu – úpravu speciálních a rychlých útoků u některých druhů Pokémonů. Útoky, které mají nyní vaši Pokémoni, budou zachovány. U nově chycených Pokémonů už se ale můžete setkat s novými typy útoků, jak znázorňuje následující tabulka.

Líbí se vám nová aktualizace serveru Pokémon Go?

Zdroje: fevgames.netreddit.com

Pokémon Go – kam dál?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)