Aktualizace Root Exploreru přináší Holo UI

ra_ico

Jeden z nejstarších správců souborů pro rootnutá zařízení – Root Explorer – byl aktualizován na verzi 2.21. Předchozí verze nesla číslo 2.20.1, takže by se na první pohled mohlo zdát, že jde jen o minoritní aktualizaci, opravující nalezené chyby. Opak je pravdou: zásadní novinkou je zbrusu nové uživatelské rozhraní ve stylu Holo UI. Kromě toho autoři vyřešili několik problémů, způsobujících padání programu na zařízeních s Androidem 4.1 Jelly Bean a zamrzání při spouštění na Galaxy S III.

Root Explorer 2.21 přináší Holo UI Root Explorer 2.21 přináší Holo UI

Aktualizace také přináší možnost vytváření zástupců na soubory a složky, nově umí Root Explorer zpracovávat stažené nebo přijaté komprimované, textové a databázové soubory.

Root Explorer 2.21 přináší Holo UI Root Explorer 2.21 přináší Holo UI

Další novinky verze 2.21 v bodech:

  • Možnost vypnutí zobrazování návrhů při zadávání názvů souborů a složek.
  • Přidán dialog “Co je nového?”
  • Vylepšený italský a korejský překlad, opraveno rozložení pro korejštinu.
  • Různé další opravy chyb.

Root Explorer je jedním z nejoblíbenějších správců souborů pro Android, který zpřístupňuje na rootnutých zařízeních celý souborový systém (tedy včetně skrytých a systémových složek a souborů). Z plejády funkcí zmiňme prohlížeč databází SQLite, textový editor, vytváření a rozbalování archivů ZIP/TAR/GZIP, rozbalování souborů RAR, možnost práce s více soubory najednou, spouštění skriptů, vyhledávání, nastavování práv, záložky, odesílání souborů přes e-mail/Bluetooth, náhledy obrázků, možnost změny vlastníka souboru, vytváření symbolických odkazů a další.

Root Explorer 2.21 přináší Holo UI Root Explorer 2.21 přináší Holo UI

Ačkoli je Root Explorer placený a stojí ne právě lidových 4,04 USD (cca 91 Kč), nainstalovalo si ho více než půl milionu uživatelů. Bezmála sedmnáct tisíc z nich ho pak oznámkovalo průměrnou známkou 4,8 z pěti možných, což je skutečně nadstandardní hodnocení, svědčících o kvalitách tohoto programu.

Root Explorer (File Manager)
Speed Software
Verze 2.21 (1. 8. 2012)
Velikost 407 kB
1.1+

wAAAABJRU5ErkJggg==
90,59 Kč

Zdroj: Droid-Life

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)