Jak to bude se softwarovou podporou Pixel telefonů? Překvapení se nekoná

Google Pixel touchpad

Jedna z věcí, se kterou musíte počítat při koupi elektronických zařízení je to, že přijde doba, kdy výrobce přestane aktualizovat software. U chytrých telefonů tato doba přijde zhruba po dvou letech. Dva roky Google garantuje aktualizace na Nexus zařízení, a jak to vypadá, úplně stejné to bude i u Pixel telefonů.

Pixel telefony nebudou mít delší softwarovou podporu

Samozřejmě jsou tady výrobci, kteří podporují své telefony třeba jen jeden rok. To je jedna z výhod společnosti Google, že pro své telefony garantuje minimální softwarovou podporu. Již několik let bylo dáno u Nexus zařízení, že podpora systémových aktualizací bude 2 roky a bezpečnostních aktualizací pak 3 roky.

S příchodem Pixel telefonů, které jsou mnohem dražší, než Nexus telefony, tu byla naděje, že by mohl Google nabídnout delší softwarovou podporu pro své telefony. Bohužel se tak nestalo, jak Google prozradil na své stránce. Pixel a Pixel XL budou mít minimální podporu aktualizací systému do října 2018. Bezpečnostní aktualizace pak budou vycházet do října roku 2019.

Google Pixel

Google Pixel

1.0
  • Displej 5.0", 1080 x 1920 pixelů, AMOLED, 441 ppi
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 821
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 12 MP
  • Baterie 2770 mAh
  • Cena od 6 896 Kč

Samozřejmě to ještě nemusí znamenat, že po těchto datech nic nevyjde, Google se už ale k tomu nezavázal. V minulosti se to ale moc nestávalo, aby vycházely aktualizace po datu, ke kterému se Google zavázal.

Doufali jste, že u Pixel telefonů bude delší softwarová podpora, než jaká byla u řady Nexus?

Zdroj: androidpolice.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)