TOPlist

Uživatelé jsou po aktualizaci na One UI 6.1 naštvaní, nejde změnit zvuk SMS. Poradíme, jak na to!

sms one ui 6.1
  • Android používá u oznámení kategorie, pomocí kterých se detailně nastavují oznámení 
  • Samsung v aktualizaci One UI 6.1 zakázal zobrazení kategorií oznámení
  • Bez nich ale nejde změnit zvuk například u SMS. Ukážeme vám, jak obnovit původní stav

Samsung v nejnovějším One UI 6.1 schoval detailní nastavení oznámení a uživatelé jsou nešťastní a naštvaní, protože starý způsob nastavení zvuku pro příchozí SMS nefunguje. Řešení je naštěstí jednoduché, jen trochu schované.

Připomeňme, že Google zavedl už dávno kategorie oznámení, můžete si tedy nastavit jiný zvuk pro příchozí zprávu a jiný pro chybovou hlášku atd. Jenže po aktualizaci na One UI 6.1 kategorie oznámení zmizely a není tedy možné vlastní zvuk nastavit. Je jedno, jestli používáte aplikaci Zprávy od Google nebo od Samsungu.

Řešení je naštěstí jednoduché: jděte do Nastavení -> Oznámení -> Rozšířené nastavení a tam najdete nový přepínač označený Správa kategorií pro jednotlivé aplikace. Pokud tento přepínač zapnete, zobrazí se u oznámení kategorie, jak jste byli zvyklí a zvuk půjde nastavit.

Pokud nyní zobrazíte nastavení aplikace Zprávy, uvidíte nastavení kategorií, jak jste zvyklí. Pozor u výběru kategorie: Samsung používá zdvojené nastavení, kdy kliknutím na přepínač položku vypnete a kliknutím na text se dostanete do dalšího nastavení. Klikněte tedy na text, abyste se dostali k výběru zvuku.

Google Messages
Google Messages

Proč se Samsung rozhodl pro tuto změnu, netušíme. Je to jednoznačně chyba v uživatelském rozhraní, protože diskuze jsou plné dotazů na toto téma a nové se objevují vždy, když další telefon obdrží aktualizaci.

Věděli jste, jak nastavit zvuk SMS ve One UI 6.1?

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)