Aktualizace na Android 4.3 pro HTC One začíná!

htc_one_43_icp

Dobrá zpráva pro všechny majitele telefonu HTC One (viz podrobná recenze Honzy Dolejše): začala aktualizace na Android 4.3 Jelly Bean! Podle původní informace oznámil prezident americké divize společnosti Jason Mackenzie na Twitteru, že smartphone ve verzi Developer Edition dostane update během tohoto týdne a ostatní zákazníci v Kanadě koncem měsíce.

Oznámení  prezidenta americké divize společnosti Jasona Mackenzie Oznámení prezidenta americké divize společnosti Jasona Mackenzie

Krátce na to se objevily první zprávy od uživatelů na Tchaj-wanu, kteří začali dostávat OTA update. Zatím nejsou známy žádné informace o tom, kdy by se měli dočkat majitelé HTC One v Evropě, nicméně můžeme předpokládat, že je to otázka následujících několika dnů.

Tchaj-wanský uživatel, vystupující na Twitteru pod nickem @LlabTooFeR, vystavil na sociální síť snímek obrazovky, ze kterého lze vyčíst, že aktualizace má číslo 3.18.709.2 a celý instalační balík je velký 512,22 MB. Zmíněny jsou také některé novinky:

  • Android 4.3.
  • Animace nabíjení baterie při vypnutém telefonu.
  • Vylepšuje barevné podání snímků při fotografování ve zhoršených světelných podmínkách (viz aktualita HTC vyřeší problém s fialovým nádechem fotek u modelu One).
  • Možnost přidání vlastních zvukových stop do Video Highlights.
Snímek obrazovky s aktualizací 3.18.709.2 Snímek obrazovky s aktualizací 3.18.709.2

Android 4.3 přináší změny hlavně “pod kapotou” – patří mezi ně zvýšení bezpečnosti, podpora OpenGL ES 3.0 a podpora Bluetooth Smart (pro další podrobnosti doporučujeme článek Android 4.3: Podrobný přehled všech důležitých novinek). Uživatelé se mohou kromě novějšího systému těšit také na aktualizovanou nadstavbu Sense 5.0.

HTC One dostává aktualizaci na Android 4.3 HTC One dostává aktualizaci na Android 4.3

Připomeňme, že Android 4.3 byl představen na konci července společně se druhou generací Nexusu 7. Uvolnění aktualizace se v první řadě týká “nebrandovaných” telefonů. Bývá zvykem, že zařízení zakoupená u operátora, dostanou upgrade pravděpodobně o něco později. Chcete-li zkontrolovat dostupnost aktualizací, otevřete nastavení telefonu, vyberte položku Informace o telefonu, Aktualizace softwaru a klepněte na Zkontrolovat.

Pokud dostanete update na HTC One zakoupený v Česku, dejte nám vědět v diskuzi pod článkem!

Zdroje: MobilTelefon, 4PDA, 4PDA, HTC Support, Android Central, Android Police, Android Authority a Android Headlines.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)