Aktualizace LG G2 na Android 4.4 KitKat začala, zatím jen v Jižní Koreji

lg_g2_kitkat

V posledních dnech se hodně mluví o tom, které modely chytrých telefonů dostanou Aktualizaci na Android 4.4 KitKat. Máme tu skvělou zprávu pro majitele LG G2 – vypadá to, že se výrobce chce zařadit mezi nejrychleji aktualizující firmy, neboť z Jižní Korey přicházejí zprávy, podle kterých “gé dvojka” dostává update na KitKat. Aktualizaci lze nainstalovat z počítače pomocí software LG Update Tool, nikoli tradiční formou OTA (“Over The Air” – vzduchem).

Na počátku listopadu pronikly na web informace od francouzského operátora SFR, podle kterých LG G2 dostane Android 4.4 KitKat v listopadu či prosinci. Pokud se tedy nevyskytnou nenadálé problémy, dá se předpokládat, že by se evropští majitelé tohoto chytrého telefonu mohli dočkat “čokoládové aktualizace” již tento měsíc.

Proti tomu ale stojí informace serveru Mobile Syrup, jehož redaktoři zjistili od Courta Elliota z kanadské pobočky LG, že update na KitKat přijde koncem prvního čtvrtletí 2014, pravděpodobně v březnu. To je později, než doufá většina majitelů těchto mobilů.

Aktualizace LG G2 na Android 4.4 KitKat začaly Aktualizace LG G2 na Android 4.4 KitKat začaly

Jedna věc je ale téměř jistá: LG G2 přeskočí aktualizaci na Android 4.3 Jelly Bean. Telefon se prodává s Androidem 4.2.2 a update na 4.4 bude jeho první zásadní aktualizací.

Aktuální vlajkovou loď jsme vám představili v podrobném testu LG G2 (D802): Zdařilý návrat mezi šampióny (recenze), ve kterém tento telefon zaujal především zajímavým poměrem cena/výkon, dobrým displejem, solidní výdrží baterie a kvalitním 13 MPx fotoaparátem s optickou stabilizací. Aktuálně se LG G2 na našem trhu prodává za ceny začínající na 10 990 Kč, v průměru pak kolem 12 910 Kč.

Pokud si chcete udělat představu o tom, co vlastně nová verze systému přináší, doporučujeme naší recenzi Android 4.4 KitKat – podrobný přehled novinek obrazem i slovem.

Zdroje: Mobil Telefon, GSM Arena, International Business Time, SlashGear, Phones Review, Übergizmo, Trusted Reviews a Engadget.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (28)