AI Googlu dokáže rozeznat kvalitu fotografií. Zároveň je i ohodnotí

ai google hodnoceni fotek

AI Googlu už umí například rozeznat objekty na fotografiích, ale prozatím vám neřekne, jestli je pořízený snímek vhodný na sdílení. To se ale může změnit. Google odhalil novou funkci, ke které se využívá umělá inteligence.

AI Googlu se promění ve výtvarného kritika

Zajímavé využití umělé inteligence představil Google na svém blogu. Umělá inteligence bude posuzovat fotografie na základě několika bodů. Trénuje se v tom, aby poznala fotky, které může typický uživatel považovat za technický povedené a esteticky atraktivní.

fotografie AI google hodnoceni Hodnocení fotografií od AI, v závorce průměrné hodnocení od lidí

Zároveň by měla v budoucnu navrhnout i úpravy, které zvýší vizuální kvalitu vašich fotek. Hodnocení vychází z referenčních fotek, pokud jsou pro dané scény k dispozici. Pokud nejsou, tak AI bude používat statistické modely k předvídání kvality fotky. Ve výsledku by tak uživatel měl obdržet hodnocení pod fotkami. Google zjistil, že hodnocení, které uděluje AI, se blíží hodnocení od reálných lidí.

vylepseni fotek AI google Automatické vylepšení fotek se projeví do finálního hodnocení

Google věří, že v budoucnosti se tato funkce bude pravidelně používat k tomu, aby poskytovala zpětnou vazbu v reálném čase. Prozatím není jasné, jestli se objeví v reálném použití, stále jde pouze u testovací projekt.

Líbila by se vám podobná funkce u fotografií?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)