Nově díky Adobe Premiere Rush upravíte video přímo v mobilu. Ale jen někteří

adobe premiere rush android aplikace

V září minulého roku spatřil světlo světa další z programů rodiny Adobe – Premiere Rush CC. Jde o zjednodušený program pro nenáročné uživatele, kteří se v profesionálních programech nevyznají nebo pro profesionály, kteří chtějí upravovat svůj projekt i na mobilních zařízeních. Hned v září jste si jej mohli stáhnout na PC a iOS a nyní přišla řada i na Android. Klíčová výhoda tohoto nástroje tkví v jednoduché synchronizaci jednotlivých projektů mezi mobilním zařízením a PC.

Premiere Rush cílí na všechny segmenty

Rush si oblíbili lidé z různého segmentu odvětví od profesionálů přes YouTubery až po vloggery. Je pravdou, že Google Play nabízí mnoho kvalitních editorů videa, ale žádný z nich nenabízí plynulý přechod mezi prací na mobilním zařízení s následným plynulým přechodem na počítač. Rozhraní Premiere Rush je přehledné a bylo jasně navrženo tak, aby mohl uživatel video nejen rychle editovat, ale také publikovat. Nabízí se zde možnost publikovat svůj výtvor nejen na YouTube, ale také na Instagram, Facebook, Twitter či Vimeo.

Snadná úprava zvuku a videí, ale na klíčování, zpomalování a maskování zapomeňte

A co funkcionalita? Rush nabízí základní úpravu videí, mezi kterou patří přednastavení Lumetri barev a použití vlastních LUT vytvořených v Premiere, možnost pracovat s motion graphics a to včetně šablon, které si buďto vytvoříte na PC nebo stáhnete z aplikace Adobe Stock a nechybí ani úprava zvuku. Co naopak aplikaci chybí jsou pokročilejší funkce, jako klíčování, video efekty, zpomalování a zrychlovaní videa nebo maskování.

Adobe Premiere Rush Features | Adobe Creative Cloud

Adobe Premiere Rush Features | Adobe Creative Cloud

Co zatím zklame je velice omezená podpora zařízení. Adobe Premiere Rush CC zatím využijeme na následujících zařízeních:

  • Samsung Galaxy S10/10+/S10e, S9/9+, S8/S8+, Note9, Note8,
  • Google Pixel 3/3XL, 2/2XL
  • OnePlus 6, 6T

Cena? Pouze na bázi měsíčního předplatného

Premiere Rush CC si nemůžete zakoupit jednorázově, ale je třeba počítat s měsíčním předplatným a na výběr bude hned ze tří různých variant. Pokud se spokojíte se samostatným Premiere Rush CC, vyjde vás to na 12,09 € měsíčně, pokud byste chtěli k Rush CC ještě Premiere Pro, připlatíte si na dvojnásobek, tedy 24,19 €. Poslední varianta nabízí balíček všech Adobe Creative Cloud aplikací, jež si Adobe cení na vysokých 60,49 € měsíčně, což využijí většinou pouze profesionálové. Ve všech balíčcích nalezneme i 100 GB úložiště na Adobe Cloudu. Pokud vás Rush CC zaujal, ale chtěli byste si ho nejdříve vyzkoušet, můžete využít Starter Planu. Ten vám umožní aplikaci neomezeně používat, můžete však vyexportovat pouze tři projekty.

Editujete videa na mobilních zařízeních?

Zdroj: androidpolice.com

 

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)