ADK projekty ze zahraničních GDD

gdd11-062

Před 14 dny jsme si představili ADK projekty z českého Google Developer Day a dnes tu máme první várku projektů zahraničních. Jedná se o několik projektů z GDD, které již proběhly (Brazílie, Argentína, Rusko, Japonsko, Austrálie), další GDD ještě v listopadu proběhnou (Izrael, Německo).

RoboWars

Projekt RoboWars z Ruska představuje dvojici robotů, které je možno ovládat přes Wi-Fi. Roboti se umí volně pohybovat a mlátit před sebe dřívkem. Cílem je trefit se do tlačítka na těle protivníka a stisknutím si připsat 1 bod do skóre.

Robowars by GTUG Ufa (at GDD 2011 Moscow)

Robowars by GTUG Ufa (at GDD 2011 Moscow)

RoboWars, part 9. Almost done

RoboWars, part 9. Almost done

 

GDD Brazílie

gdd11-062

Caipirinha Hero

Caipirinha Hero je hudební nástroj sestávající z několika samostatně ovladatelných hůlek, které mohou klepat na skleničky naplněné nějakou tekutinou (např. oblíbeným brazilským nápojem Caipirinha, který dal projektu jméno). Každá sklenička je naplněná do jiné výšky a vydává jiný tón, při dobrém naladění se dá na nástroj docela pěkně zahrát.

Caipirinha Hero in action

Caipirinha Hero in action

Phoenix

Tablet s Androidem slouží pro běh emulátoru staré arkádové hry Phoenix, ADK k tomu přidává mechanické ovladače včetně otvoru na vhazování mincí a blikající reklamu.

Opencall ADK – GDDBr11 – Caipirinha & Phoenix project

Opencall ADK - GDDBr11 - Caipirinha & Phoenix project

Tourist Droid

Projekt vláčku ovládaného přes Wi-Fi. Při zastavení v konkrétní stanici (představující nějaké známé město) ukáže aplikace na telefonu bližší informace o této turistické destinaci.

519bf333b335a4f7e24dbceaef4161a7935d44cf_wmeg

Hermeto

Hudební nástroj (generátor a sekvencer) umožňující návštěvníkům interagovat naživo pomocí připojených ovladačů.

IMG_0592

Drive Me Home

Poslední brazilský projekt Drive Me Home využívá ADK jako pomůcku pro řidiče, aby zhodnotil, zda není pod vlivem alkoholu. K tomu disponuje analýzou dechu a testem rychlosti reakcí.

6159888485_3f1fd4c8fa_b

Rainbow calculator

Tento australský projekt slouží jako výstup aplikace, která počítá pravděpodobnost vzniku duhy (používá k tomu informaci o poloze uživatele a předpověď počasí). Místo zobrazení pravděpodobnosti vzniku duhy na obrazovce mobilu připojený ADK projekt ovládá projektor na diapozitivy. Má možnost posouvat snímky vpřed a vzad (např. obrázek slunce, obrázek duhy) a zobrazit příslušnou fotografii na stěnu.

slideprojector

Roman Nepšinský
O Autorovi - Roman Nepšinský

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Dancing wall from front

ADK projekt – dancing wall

Články Michal Janoušek Michal Janoušek
6 min. uložit na později
Finále Open Call Android ADK

Finále Open Call Android ADK

Blog terox terox
1 min. uložit na později
284_GDD_lowres

Android dancing wall

Blog terox terox
5 min. uložit na později

Komentáře (4)