Menu

Chystaná “protestní” akce na GDD

Pokud se chystáte na letošní Google Developer Day (v Praze bude 18. října), jste vývojáři pro Android, nebo jen chcete české a slovenské vývojáře podpořit, zapojte se do nenásilné “protestní” akce. Ta si klade za cíl Google “pošťouchnout”, aby konečně umožnil českým a slovenským vývojářům prodávat své aplikace v Android Marketu. Doposud totiž můžeme aplikace pouze nakupovat, a vývojářům tak nezbývá, než vytvářet pouze aplikace zdarma, nebo se domlouvat s cizinci, případně složitě obcházet omezení pomocí cizích poštovních adres apod. s rizikem zrušení účtu. Je jasné, že za takovýchto okolností se do vývoje pro Android u nás moc lidí nehrne.

V komunitě je volání po možnosti prodávat aplikace i z ČR a SR slyšet už dlouho, bylo to ostatně i nejžhavější téma volné diskuze na letošní konferenci pro Android vývojáře aDevCamp. A právě dva známí vývojáři, Martin Adámek (přednáška) a Tomáš Zvěřina (přednáška), přešli od nápadu k činům, a vyhlašují tuto dobrovolnou akci:

Android vývojáři, kterým vadí, že se z ČR a SK nedají Android aplikace prodávat, můžou dát svoji nelibost najevo tím, že na letošní Google Developer Day přijdou v “protestním” tričku. Na tričku je vyobrazený Androidek s železnou koulí na noze a výkřik “We want to sell our apps!”.
Tričko je možné si za výrobní cenu objednat na http://bit.ly/n6z8O1.

Tričko protestní akce na GDD

Na výše uvedeném odkazu si tedy můžete tričko objednat, a nechat si jej zaslat buď poštou, nebo vyzvednout a převléknout se až na místě. Akce byla oznámena 13.9., počet registrovaných účastníků už dosáhl 13 ;), cílem je alespoň takových 50 nadšenců. Podělte se s námi v diskuzi o váš názor, případně jestli se na GDD chystáte a akci podpoříte :)

 

Komentáře

Lukáš Vaculík

Lukáš Vaculík

15.9.2011 15:57

jsem na straně vývojářů…

MoB

MoB

15.9.2011 16:01

I já jsem na straně vývojářů. Za některé aplikace je hřích nezaplatit :) a jako (již téměř bývalý) vývojář vím, že v dobré aplikaci je plno dní a nocí práce, vyrvaných vlasů, vypitých col a snězených pizz… na což těm dobrým rád přispěju.

Michal Vojtisek

Michal Vojtisek

15.9.2011 17:13

Na GDD jedu a tričko jsem objednával hned jak se na twitteru objevil link na formulář. Já bych opravdu rád prodával aplikace na Marketu.

Milan Behro

Milan Behro

15.9.2011 18:08

Vývojáři, pokud máte dobrou aplikaci a chtěli byste ji prodávat na marketu, napište mi na behro@zoner.cz, ozvu se Vám. Můžeme se domluvit na spolupráci prostřednictvím ZONER, Inc., americké pobočky. Milan

dexter

dexter

15.9.2011 18:13

Milane, tady nejde o klasický český řešením ochcáním. Tady jde aby google našim umožnil jednoduchej prodej.

Ale je mi jasný, že na tom prodeji taky chceš něco trhnout, jak je u nás zvykem. Proč něco sám tvořit, když můžu oškubat ostatní…

Tom

Tom

15.9.2011 18:14

Podporuji vývojáře alespoň takto, na GDD nejedu, ale tričko bych si možná koupil i tak:) Třeba se s ním vyfotil, mohla by se udělat protestní stránka s podporovateli tohoto protestu.

Libb76

Libb76

15.9.2011 21:02

dexter: mírnil bych se, firmu Zoner znám a věřím, že tentokrát to myslí hlavně jako způsob, jak pomoct lidem obejít to omezení.
Na druhou stranu s tebou souhlasím v tom, že je to český způsob – místo snahy o změnu systému ho obejít.

Mem

Roman Nepšinský 0

15.9.2011 21:26

Asi tak, za prvé to nikdo nevnucuje, a jediná legální možnost dnes je rozjet to se zahraničím, kde si člověk musí pořešit finanční toky, daně, a také provizi (ostatně i Martin Adámek platí svému známému). Věřím, že pro některé vývojáře to může být zajímavá nabídka, protože sami by tohle všechno neřešili, a zbytek je jenom o podmínkách, takže taková reakce fakt není na místě.

Každopádně tričko mám objednané, tak snad nás bude na GDD slyšet. Tomův nápad s vyfocením se v tričku taky není špatný, ale myslím, že se toho trička mimo GDD moc neprodá, přecijen je to taková specifická výzva a ne něco, co by člověk nosil každý den do práce :)

Roman

Roman

16.9.2011 9:10

Na GDD nejedu, takze tricko nema smysl, ale pokud by vznikla symbolicka petice, rad ji podepisu.

Mem

Roman Nepšinský 0

16.9.2011 9:25

AKTUALIZACE: termín pro objednání triček byl prodloužen z 20.9. na 28.9., protože řada lidí ještě nemá z Googlu potvrzenou registraci na GDD

Michal Feltl

Michal Feltl

16.9.2011 10:32

Čekám na potvrzení od Google, pokud dorazí, akci tričkem podpořím. :-)

Tomáš

Tomáš

16.9.2011 11:03

Taky čekám na potvrzení, tak uvidíme :)

yderf

yderf

16.9.2011 18:43

ja by som si kupil tricko aj ked nejdem na GDD…mozno to pomoze k nejakej hromadnej zlave. inak rozhodne najkrajsie android tricko, co som videl (ono to asi fakt bude tym, ze toto ma v sebe message, na ktorej mi tiez zalezi :-))

RSS (komentáře k článku)