Menu

ADK projekty ze zahraničních GDD

Před 14 dny jsme si představili ADK projekty z českého Google Developer Day a dnes tu máme první várku projektů zahraničních. Jedná se o několik projektů z GDD, které již proběhly (Brazílie, Argentína, Rusko, Japonsko, Austrálie), další GDD ještě v listopadu proběhnou (Izrael, Německo).

RoboWars

Projekt RoboWars z Ruska představuje dvojici robotů, které je možno ovládat přes Wi-Fi. Roboti se umí volně pohybovat a mlátit před sebe dřívkem. Cílem je trefit se do tlačítka na těle protivníka a stisknutím si připsat 1 bod do skóre.

 

GDD Brazílie

Caipirinha Hero

Caipirinha Hero je hudební nástroj sestávající z několika samostatně ovladatelných hůlek, které mohou klepat na skleničky naplněné nějakou tekutinou (např. oblíbeným brazilským nápojem Caipirinha, který dal projektu jméno). Každá sklenička je naplněná do jiné výšky a vydává jiný tón, při dobrém naladění se dá na nástroj docela pěkně zahrát.

Phoenix

Tablet s Androidem slouží pro běh emulátoru staré arkádové hry Phoenix, ADK k tomu přidává mechanické ovladače včetně otvoru na vhazování mincí a blikající reklamu.

Tourist Droid

Projekt vláčku ovládaného přes Wi-Fi. Při zastavení v konkrétní stanici (představující nějaké známé město) ukáže aplikace na telefonu bližší informace o této turistické destinaci.

Hermeto

Hudební nástroj (generátor a sekvencer) umožňující návštěvníkům interagovat naživo pomocí připojených ovladačů.

Drive Me Home

Poslední brazilský projekt Drive Me Home využívá ADK jako pomůcku pro řidiče, aby zhodnotil, zda není pod vlivem alkoholu. K tomu disponuje analýzou dechu a testem rychlosti reakcí.

Rainbow calculator

Tento australský projekt slouží jako výstup aplikace, která počítá pravděpodobnost vzniku duhy (používá k tomu informaci o poloze uživatele a předpověď počasí). Místo zobrazení pravděpodobnosti vzniku duhy na obrazovce mobilu připojený ADK projekt ovládá projektor na diapozitivy. Má možnost posouvat snímky vpřed a vzad (např. obrázek slunce, obrázek duhy) a zobrazit příslušnou fotografii na stěnu.

 

Komentáře

Jiří Pernica

Jiří Pernica

15.11.2011 11:36

Ti roboti jsou hustí !!

michql

michql

15.11.2011 18:46

Chtel bych se zeptat lidi co maj ADK, kdyz mam tablet Acer A500 s HC 3.2 + bych si koupil http://czechduino.cz/?24,arduino-mega-adk bude mi to fungovat? pripadne potrebuju root atd?

Mem

Roman Nepšinský 0

15.11.2011 18:50

Na A500 s oficiálními 3.1 a 3.2 jsem ADK kit používal a bez problémů, root potřeba není, accessory mód se aktivoval automaticky po připojení USB. Ten popis Arduina Mega na tom eshopu taky vypadá být v pořádku, mělo by to fungovat stejně jako ADK od Googlu

michql

michql

15.11.2011 19:06

diky moc :-)

RSS (komentáře k článku)