TOPlist

Chystá Google adaptivní citlivost displeje na dotyk pro Pixel 9?

adaptivní citlivost v dešti
  • Citlivost telefonu na dotyk má vliv na reakci vašich dotyků
  • Citlivost mohou ovlivnit různé vlivy – třeba vlhké prsty nebo použití ochranné fólie
  • Pixel 9 zřejmě přinese adaptivní citlivost displeje pod názvem Adaptive Touch

Zkoušeli jste někdy ovládat telefon mokrými prsty nebo v dešti? I když se výrobci tváří, že to je v pohodě, opak je pravdou. Mokré prsty, voda nebo i jen nevhodná ochrana displeje může způsobit horší reakce na dotyk. Proto mnoho telefonů nabízí nastavení citlivosti na dotyk nebo alespoň vyhrazený „režim ochrany obrazovky“ pro zvýšení citlivosti na dotyk. Nadcházející Google Pixel 9 může jít ještě o krok dále tím, že nabídne adaptivní citlivost na dotyk pod názvem Adaptive Touch.

Adaptivní citlivost na dotyk?

V beta verzi Androidu 14 z minulého měsíce byly nalezeny indicie, že by Google mohl chystat novou funkci Adaptive Touch, kterou najdete v Nastavení > Citlivost displeje > Dotyk. Nastavení by mělo způsobit automatické přizpůsobení citlivosti podmínkám jako je vlhkost, ochrana displeje apod. Po adaptivní intenzitě jasu podle okolních podmínek bychom se mohli dočkat dalšího kroku vstříc uživatelské přívětivosti.

citlivost dotyku samsungNastavení zvýšené citlivosti u Samsungu

Zatím není zcela jasné, jaké faktory prostředí nebo aktivity budou mít vliv na citlivost dotyku, ale předpokládá se, že mokré prsty nebo mokrá obrazovka budou jedněmi z hlavních. Google se možná inspiruje OnePlus 12 a jeho funkcí Aqua Touch, která upravuje citlivost dotyku, když je telefon mokrý, což jej umožňuje používat v dešti.

Zdá se, že Adaptive Touch také automaticky upraví citlivost dotyku, když je detekována ochrana obrazovky. S uvedením řady Pixel 8 Google v tichosti uvedl novou službu detektor ochrany obrazovky. Operační systém pak informuje uživatele, že by měl odpovídajícím způsobem povolit nebo zakázat režim ochrany obrazovky.

Není jisté, zda se tato funkce dostane i do stávajících Pixelů, nebo zda bude vyhrazena jen pro nadcházející zařízení, jako jsou Google Pixel 8a a Pixel 9. Kód v nejnovější verzi Androidu 14 QPR3 Beta 2 výslovně označuje Adaptive Touch jako funkci „P24„. Google často interně používá zkratky jako „P2X“ k označení svých zařízení Pixel pro konkrétní rok. Například „P23“ odkazuje na Pixel 8 a Pixel 8 Pro, protože byly vydány v roce 2023. Pokud tedy vyjdeme z dřívějších zkušeností, pak je Adaptive Touch určen až pro Pixel 9.

I když Google přináší spoustu nových funkcí do starších zařízení Pixel prostřednictvím čtvrtletních aktualizací Pixel Feature Drop, také záměrně vynechává některé funkce, přestože by je starší modely byly schopné provozovat. Společnost to dělá, aby odlišila svou produktovou řadu a aby novější zařízení vypadala atraktivněji. Jestli ponechá funkci adaptivní citlivosti jako exkluzivitu pro Pixel 9, ukáže čas.

Máte problém s ovládáním telefonu v dešti?

Zdroj: Androidauthority

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)