OPPO slibuje 5x optický zoom bez ošklivého hrbolu na zádech

oppo-5x-opticky-zoom-ico

Čínský výrobce OPPO na probíhajícím veletrhu MWC nepředstavil žádný nový telefon, nicméně s prázdnou na tuto významnou událost také nepřijel. Prezentuje zde velmi zajímavou duální technologii fotoaparátu, která má nabídnout 5x optický zoom. Na rozdíl od dosavadních zařízení s přibližováním pomocí soustavy optických čoček se však chlubí tím, že nevytváří na zadní straně nevzhledný hrbol.

OPPO slibuje 5x optický zoom bez ošklivého hrbolu na zádech OPPO slibuje 5x optický zoom bez ošklivého hrbolu na zádech

Fotoaparát OPPO s technologií označenou jako “5X Precision Optical Zoom” totiž používá místo obvykle používaných objemných modulů jiný systém. Vyvrcholením rok trvajícího úsilí je modul, který zvládne jak funkci teleobjektivu, tak i širokoúhlého objektivu.

5x optický zoom díky technologii známé z periskopů

Jedinečnou vlastností je nasazení teleobjektivu pod úhlem 90 stupňů, kdy soustava funguje podobně jako periskop, zalamující světlo od objektivu přes hranol a soustavu čoček směrem k senzoru. Díky “zalomení” světla dokáže optika přibližovat vzdálené objekty, aniž by musela používat objemné čočky. Do výsledku pravděpodobně navíc zasahuje také chytrý software, který se z obrazových dat z obou foťáků snaží sestavit co možná nejlepší snímek.

OPPO MWC 2017. 5x Dual Camera Zoom Intro 1

OPPO MWC 2017. 5x Dual Camera Zoom Intro 1

Tímto způsobem se podařilo zmenšit velikost (respektive tloušťku) celého modulu na pouhých 5,7 milimetrů, což dovoluje jeho instalaci do těla telefonu bez nutnosti vytváření výstupku na zádech. Samotný senzor se skládá z více než padesáti částí a kromě jiného nabízí také vylepšenou optickou stabilizaci obrazu. Ta je při takové úrovni přiblížení takřka nezbytností, neboť výsledný obraz může narušit chvění dlaně. Nové provedení údajně zlepšuje stabilizaci o celých 40 %, díky čemuž by snímky i při maximálním přiblížení měly zůstat ostré.

OPPO MWC 2017. 5x Dual Camera Zoom Intro 2

OPPO MWC 2017. 5x Dual Camera Zoom Intro 2

Společnost zatím neuvedla, kdy zahájí sériovou výrobu tohoto fotografického modulu. Lze však předpokládat, že jako první ho dostane letošní vlajková loď této značky. Další otázkou je, zda budou Číňané svou technologii licencovat také ostatním výrobcům.

Ukázková fotografie demonstruje 5x optický zoom
Využili byste fotoaparát, který nabízí 5x optický zoom?

Zdroje: androidcentral.com, androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)