Xiaomi se obává malého zájmu o 4G telefony. Příští rok plánuje nejméně deset 5G smartphonů

xiaomi 5G telefony

Xiaomi v tomto roce vydalo první 5G telefon, který byl alespoň podle slov společnosti hodně úspěšný. Generální ředitel Xiaomi Lei Jun prozradil, že existují obavy ohledně 4G telefonů v roce 2020, i kvůli tomu chystají minimálně 10 telefonů, které budou podporovat sítě nové generace.

Xiaomi Mi 9 Pro 5G se prodává velmi dobře. Další modely budou následovat

Lei Jun na konferenci v Číně řekl, že lidé v oboru se obávají nízkých prodejů 4G telefonů v roce 2020. A to ještě předtím, než začnou výrobci telefonů “popohánět” operátory s rychlejším budováním 5G sítí. Prozradil to, že v příštím roce uvidíme od Xiaomi minimálně deset 5G telefonů. A to včetně střední a nižší střední třídy.

Xiaomi Mi 9 5G - příprava

Společnost TSMC tvrdí ve své analýze, že se v příštím roce prodá až 300 miliónů 5G telefonů a většina z tohoto počtu v Číně. Zavedení sítí nové generace v Číně je na spadnutí, očekává se v následujících měsících. Čínští operátoři hlásí, že již mají téměř 10 milionů uživatelů, kteří si platí 5G sítě. Důvodem je to, že nabízí poměrně štědré slevy. Samozřejmě to není jen o Xiaomi, Huawei rovněž chystá mnoho modelů a očekává se, že tato firma v roce 2020 bude prodávat nejvíce 5G telefonů na světě a přeskočí tak Samsung.

Plánujete svůj další telefon koupit již s podporou 5G sítí?

Zdroj: gizmochina.com, digitaltrends.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)