TOPlist

5G síť T-Mobile se stává dostupnější, operátor zvyšuje pokrytí

T.Mobile rozšiřuje pokrytí 5G
  • V nejbližších dnech se téměř 60 milionům lidí drasticky zrychlí internet
  • T.Mobile bude využívat nové rádiové spektrum
  • Chce mít výrazně větší pokrytí než ostatní operátoři 

T-Mobile oznámil významné rozšíření své 5G sítě, kvůli kterému aktivuje úplně nové rádiové spektrum. Přinese díky tomu rychlé 5G připojení mnoha milionům lidí a soustředit se bude primárně na venkov.

Bohužel se rozšiřování pokrytí zatím týká pouze USA. Změny tam ale budou opravdu znatelné. Po kompletní aktivaci by mělo mít v Louisianě nově přístup k 5G internetu více než 1,7 milionů lidí. V Pensylvánii má být počet ještě vyšší, něco okolo 2,2 milionů lidí. A téměř milion z nich budou zákazníci z venkova.

T-Mobile rozšířená mapa pokrytí v USAPokrytí USA 5G sítí T-Mobile včetně plánovaného rozšíření

Aktivací nového spektra upevňuje T-Mobile svou dominantní pozici na americkém trhu. Společnost tvrdí, že její 5G síť bude v rámci USA díky expanzi největší, nejrychlejší a nejoblíbenější. Má k tomu rozhodně perfektně našlápnuto. Ve výsledku by tam měla pokrýt 5G sítí 2 miliony čtverečních kilometrů, a 5G by tam díky tomu mohlo využít kolem 330 milionů lidí. Pokrytí tak bude daleko větší než u dalších operátorů. 5G sítě AT&T a Verizon jej nedorovnají ani dohromady.

Pokrytí sítí T-Mobile v České RepublicePokrytí sítí T-Mobile v České Republice - Modrá: 2G Zelená: 3G Oranžová: 4G Červená: 4G+ Fialová: 5G

My můžeme zatím pouze doufat, že se T-Mobile zaměří také na Evropu. V Česku bychom rozšíření 5G sítě rozhodně uvítali.

Můžete se u vás doma připojit k síti 5G?

Zdroj: Android Authority, PhoneArena, nPerf

Tomáš Křišťál
O Autorovi - Tomáš Křišťál

Tomáš je už od dětství fanouškem IT, především v oblasti chytrých telefonů a počítačů. Jeho první smartphone byl Samsung Galaxy Mini S5570i, postupem času však… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)