5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #137: USB měřič napětí, gamepad a další

meric napeti-tipy z ciny

Po týdnu se znovu hlásíme se svým seriálem 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů. Dnešní díl obsahuje tipy na univerzální rychlonabíječku, USB měřič napětí, Bluetooth gamepad a další.

1) Univerzální rychlonabíječka do auta

Chvíle strávené v automobilu mohou posloužit k doplnění energie ve vašem smartphonu. K tomu je ale samozřejmě potřeba ještě vhodná a “rychlá” nabíječka. Dnešním prvním tipem je proto nabíječka do auta, která podporuje hned několik standardů rychlonabíjení. Nechybí známé Qualcomm Quick Charge 3.0, ale i třeba řešení od společnosti Huawei, MTK či Apple. Díky tomu lze rychle nabíjet telefony různých značek i čipů.

Nabíječka do auta – vlastnosti

 • 2x USB výstup
 • výkon 30 W
 • rychlonabíjení: QC3.0, QC2.0, Huawei FCP, Mtk PE+, Mtk PE, Apple 2.4A, BC 1.2
rychlonabijecka do auta-tipy z ciny

Cena: 139 Kč (Aliexpress)

zaslal Petr Matoušek (celkově 1 tip)

2) USB měřič napětí a proudu

Čas od času se hodí zjistit, zda kabel nebo nabíječka pracuje tak, jak bychom očekávali – jestli je správné napětí nebo dostatečně vysoký proud. Pro takové zjištění dnes existují i aplikace přímo do mobilního telefonu, ne všechny přístroje ji však podporují a hlavně není měření tak přesné. Spolehlivější jsou separátní měřiče, které v čínských obchodech velice levné a je snadné je použít. Tento USB měřič napětí disponuje jak běžným USB vstupem, tak i MicroUSB konektorem.

USB meric napeti-cinske eshopy

Cena: 194 Kč (GearBest)

3) Bluetooth Gamepad pro hráče

Dnešním třetím tipem je Bluetooth gamepad, který potěší hlavně hráče mobilních her. Díky své konstrukci se totiž dá mobilní telefon zasadit přímo do něj a vytvořit tak jakousi herní konzoli. Díky celé řadě tlačítek i joysticků bude ovládání her značně jednodušší, než je tomu v případě ovládání skrze dotykový displej. Propojení s telefonem probíhá skrze bezdrátovou technologii Bluetooth 4.0.

FlyDiGi Wee Bluetooth – vlastnosti

 • konstrukce pro mobilní telefon (maximální šířka 165 mm)
 • Bluetooth 4.0
 • výdrž až 80 hodin
 • doba nabíjení 2 hodiny
 • podpora: Android, iOS, Windows Phone a další
bluetooth gamepad-nakupovani v cine xiaomi kamera do auta-zbozi z ciny

Cena: 732 Kč (Aliexpress)

4) Propojovací 3,5mm kabel

Potřebujete k mobilnímu telefonu nebo jinému zařízení připojit sluchátka či reproduktor? Hodit by se vám mohl propojovací kabel s 3,5mm jack konektory. Ten nabídne délku 50 cm a kroucený kabel, který díky tomu nebude nikde zbytečně překážet a nezamotá se.

propojovaci kabel-jack

Cena: 26 Kč (GearBest)

5) Pomůcka nejen pro čištění objektivů

Dnešní díl zakončíme šikovnou pomůckou hlavně pro fotografy, využití ale najde i u všech uživatelů mobilních telefonů. Je jím totiž sada pro čištění objektivů a odstranění prachových částic. Tento balónek má na sobě jednoduchý štětec, který je určen k vyčištění skel objektivů. Ten lze sundat a balónek následně použít k vyfoukání prachových částic, což se může hodit koneckonců i třeba pro vyčištění konektorů u mobilního telefonu.

cisteni objektivu-cinsky obchody

Cena: 17 Kč (GearBest)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 146. díle seriálu v samostatném článku.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce? Rychlonabíječka nebo třeba USB měřič napětí?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)