5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #108: Miracast dongle, router od Xiaomi a další

tipy z ciny 108

Po týdnu se znovu hlásíme s oblíbeným seriálem 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů, který vstupuje již do svého 108. dílu. Ten vám přinese tipy na levný Miracast dongle, router od Xiaomi nebo šikovnou bezdrátovou nabíječku jako stojánek.

1) Levný Miracast dongle

V minulém díle jsme vám představili tip na redukci USB-C a HDMI, díky čemuž lze propojit mobilní telefon s televizí. Protože “drátové” připojení v tomto případě trochu ustupuje a používá se stále více a více bezdrátový přenos obrazu, máme pro vás užitečný tip – Miracast dongle. Díky němu lze pomocí libovolného telefonu s Androidem přenášet bezdrátově obraz na jakoukoliv televizi s HDMI připojením. Prohlížet si tak můžete například fotografie z dovolené či sledovat filmy (i když to nemusí být 100% plynulé). Lákavá je hlavně cena oproti originálnímu Chromecastu od Googlu.

Miracast dongle (MiraScreen G2) – vlastnosti

 • HDMI připojení,
 • podpora Full HD rozlišení,
 • kompatibilní s Androidem, Linuxem, Mac OS i Windows.
5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – miracast dongle

Cena: 350 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 4 tipy)

2) Nalepovací držák kabelů

Přestože se stále snažíme přejít na bezdrátovou technologii, kabely jsou stále naší každodenní součástí. Hlavně u pracovního stolu, kde je připojen počítač, je stále velké množství kabelů a mohou mnohdy překážet. Jak si trochu pomoci? Díky šikovnému držáku pro kabely – ten lze nalepit na hranu stolu a kabely do něj pohodlně umístit, aby našly své místo a nepřekážely.

5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – drzak na kabely

Cena: 47 Kč (GearBest)

– zaslal David Rajchman (celkově 1 tip)

3) Xiaomi Mi WiFi Router 3

Že čínská společnost Xiaomi dnes nedělá jen mobilní telefony, ví nejspíše každý. Tato firma se ovšem pustila i do odvětví síťových prvků a nevede se jí vůbec špatně. Routery této společnosti jsou velmi oblíbené, a tak si dnes jeden představíme. Xiaomi Mi WiFi Router 3 se dočkal i své globální edice, což znamená, že je prostředí routeru kompletně v angličtině a použitelné i pro české uživatele. Za danou cenu získáte velice dobře vybavený router, kterému nechybí čtveřice antén, podpora nejrychlejší 5GHz Wi-Fi či USB slot a moderní design.

Xiaomi Mi WiFi Router 3 – vlastnosti

 • SoC: Mediatek MT7620A
 • paměť: 128 MB DDR2, úložiště 128 MB
 • Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac
 • rychlost: 300 Mbps (2,4 GHz), 867 Mbps (5 GHz)
 • rozměry: 195 x 131 x 23,5 mm
 • hmotnost: 220 gramů
Xiaomi MI WiFi Router 3-2

 

Cena: 701 Kč (GearBest)

 4) Bezdrátová nabíječka a stojánek v jednom

Bezdrátových nabíječek jsme si v našem seriálu představili již více, většinou se však jednalo o “placky”, na kterých telefon jen ležel a jeho displej nebyl příliš viditelný. Co spojit bezdrátové nabíjení a šikovný stojánek, díky kterému je telefon stále ve svislé poloze a tedy více “na očích”? Přidejte lákavou cenu a máme zde náš 4. tip.

Bezdrátová nabíječka – vlastnosti

 • podpora Qi nabíjení
 • určeno pro telefony Samsung Galaxy S (6/7)
 • výstup: 5 V 1 A
5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – qi nabijecka

Cena: 255 Kč (GearBest)

5) Voděodolný obal nejen pro mobilní telefon

Stejně jako minulý díl zakončíme i ten dnešní tipem pro cyklisty, kterých bude s lepšícím se počasím stále přibývat. Pokud řešíte, kam umístit některé své cennosti a mobilní telefony tak, aby byl stále na očích, máme pro vás tip. Díky voděodolnému obalu na představec budete mít všechny důležité věci po ruce a navíc chráněny před nečistotami a vodou. Mobilní telefon lze navíc ovládat, i když je ukrytý v pouzdře.

5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – drzak telefonu na kolo

Cena: 285 Kč (GearBest)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

cestovni-pouzdro


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Další vyhlášení proběhne po 116. díle seriálu v samostatném článku.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)