TOPlist

5 tipů a triků v MIUI, které by měl znát každý majitel Xiaomi a Redmi telefonů

miui 12 tipy triky

Telefony Xiaomi, potažmo Redmi nebo POCO patří k těm vůbec nejprodávanějším nejen celosvětově, ale také u nás. Asi není třeba extra zdůvodňovat, proč tomu tak je. Nabízí totiž bezesporu skvělý poměr mezi cenou a výkonem a také oblíbenou nadstavbu MIUI. Proto si dnes ukážeme 5 MIUI skvělých tipů a triků, které jste možná neznali.

Duální aplikace

Funkce duální aplikace se hodí zejména pro uživatele, kteří musí ať už kvůli práci nebo čemukoliv jinému používat více účtů v jedné aplikaci. Potřebujete dva Messengery a nechce se vám přepínat v účtech? Vytvořte si duální aplikaci a budete mít dvě separátní aplikace na každý z nich. To stejné platí pro Instagram, WhatsApp nebo třeba Facebook. Jen si dávejte pozor v případě, že používáte Android Auto. S ním totiž duální aplikace nejsou kompatibilní.

Odpočiňte si s aplikací Hodiny

Aplikaci Hodiny zřejmě používá většina z nás a to především k nastavení budíku, popřípadě nějaké minutky. Věděli jste ale, že má aplikace Hodiny v MIUI funkci meditace? Stačí otevřít aplikaci a přejít na poslední položku s přesýpacími hodinami. Následně si vyberete jak dlouho chcete relaxovat a doprovodný zvuk. Na výběr máte z módů Les, Letní noc, Pláž, Letní déšť nebo Oheň v krbu.

Ultra spořič baterie

Snad v každém Android telefonu nalezneme úsporný režim, jenže nadstavba MIUI nabízí tzv. Ultra spořič baterie, se kterým přežijete mnohem déle než byste možná čekali. Omezí sice výkon a přepne vás do omezeného režimu, ve kterém si můžete vybrat pouze několik aplikací které chcete používat, ovšem stále můžete používat aplikace jako WhatsApp, Gmail nebo internetový prohlížeč.

Zapnutí šuplíku s aplikacemi

Tato funkce slouží zejména pro uživatele, kteří nikdy neměli se systémem MIUI čest a přechází z jiného Android telefonu. Pokud totiž telefon od Xiaomi/Redmi/POCO poprvé zapnete, můžete si připadat jak v iOS. Šuplík s aplikacemi je totiž skrytý a veškeré aplikace máte na domovské obrazovce. To jde ale naštěstí jednoduše změnit.

Skener

Pokud máte MIUI 12 nebo novější, možná jste nevěděli o vestavěném skeneru. Dokonce není třeba ani otevírat žádnou aplikaci, stačí jej spustit v ovládacím centru. Pro případy, kdy potřebujete rychle naskenovat nějaký dokument nebo třeba QR kód se může funkce Skener velice hodit.

Jaké MIUI tipy a triky znáte vy?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)