5 aplikací, které by neměly v Sony SmartWatch chybět

smartwatch-aplication

Pokud jste neodolali novému konceptu chytrých hodinek a zakoupili povedený model Sony SmartWatch 2 od Sony, určitě jste objevili pestrý svět aplikací pro chytré hodinky i na Google Play. V dnešním článku si představíme 5 povedených doplňků, které by neměly v počítači na vašem zápěstí chybět.

Aplikace od Sony

Trošku mimo pořadí jsme postavili oficiální aplikace od Sony, které lze doinstalovat přímo z prostředí ovládací aplikace hodinek. Rozhodně byste neměli zapomenout na aplikace:

  • Gmail – upozornění na příchozí zprávy z vašeho Google účtu
  • Přehrávač hudby – ovládání standardního přehrávače hudby či Google Music
  • Zmeškaný hovor a zpracování hovorů – aplikace pro správu telefonních hovorů
  • Zprávy – zobrazení SMS zpráv
  • Připomenutí kalendáře – upozornění na události v kalendáři
  • Facebook – pokud používáte tuto sociální síť, může se vám Facebook doplněk hodit

Neoficiální aplikace

Nyní se přesuňme k aplikacím, které nepochází z dílen japonské společnosti, ale za jejichž zrodem stojí nezávislí programátoři. V našem seznamu figurují placené i neplacené programy, které nás svou kvalitou a praktičností dostatečně přesvědčily.

1) WatchIt!

Na první místo se s dostatečným náskokem vyhoupl doplněk s názvem WatchIt!, který se stane pánem notifikací, a Sony SmartWatch jsou bez něj poloviční. Proč tak silná slova? Kvůli upozornění na nové události si většina z nás chytré hodinky pořídí, ale málo kdo možná tuší, že si většina modelů v základu poradí pouze s upozorněním na základní aplikace (SMS, mail, Gmail, kalendář, hovory atp.). WatchIt! ovšem vše mění – dokáže do hodinek zaslat veškeré události, které ohlásí mobilní telefon. Může se tedy jednat o upozornění na jakoukoliv aplikaci, kterou váš smartphone obsahuje. A to je skvělé.

Jsou samozřejmě události, o kterých vědět nemusíme a v hodinkách je nepotřebujeme – to lze zařídit volitelným nastavením upozornění pro každou aplikaci zvlášť. Nejjednodušší je zrušit veškerá upozornění a volitelně pak aktivovat jen ty aplikace, u kterých je upozornění žádoucí.

sony-smartwatch-2-watchit2

Obrovskou výhodou této aplikace je také cena – nezaplatíte ani halíř. A to se rozhodně vyplatí.

Díky aplikaci WatchIt! vás SmartWatch upozorní na každou událost Díky aplikaci WatchIt! vás SmartWatch upozorní na každou událost

4) PowerampControl Pro SmartWatch

Patříte mezi náruživé posluchače hudby a používáte skvělý přehrávač Poweramp? Pak by váš prostor v mobilním telefonu měl vyplnit rovněž pomocník PowerampControl Pro SmartWatch, který dokáže aplikaci v mobilním telefonu ovládat. Ovládání hudby sice nabídne i oficiální aplikace od Sony, v našem případě ovšem s přehrávačem PowerAmp nepracovala a rozhodně nenabídne takové možnosti jako tento doplněk. Kromě standardních operací (přeskakování písniček, ovládaní hlasitosti) nabídne rovněž zobrazení obrázku alba, náhodné přehrávání, volbu opakování či výběr určité skladby ve vašem smartphonu i podle alba.

Ovládání hudby nikdy nebylo snazší Ovládání hudby nikdy nebylo snazší

The app was not found in the store. :-(

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)