40 % všech Android telefonů má závažnou bezpečnostní díru. Jste také v ohrožení?

40 % Android telefonů má bezpečnostní díru

Software Qualcomm Modem Interface (QMI) se používá až ve 40 % všech Android telefonů na světě. Využívají jej giganti jako Google, Xiaomi, Samsung, OnePlus, LG a mnoho dalších. Ve zkratce to však znamená, že 40 % Android telefonů má bezpečnostní díru, díky které může hacker získat vaše údaje o historii hovorů, SMS a rovněž má přístup k nahrávání vašich hovorů.

40 % všech Android telefonů má bezpečnostní díru

Tuto chybu objevila bezpečnostní agentura Check Point Research. QMI je pro aplikace třetích stran v normálním případě nedostupný a nelze s ním nijak zacházet. Některým škodlivým aplikacím se však podařilo systém prolomit a tak mají v telefonu přístup k takřka všem telefonním hovorům a SMS zprávám. Tuto informaci dostal od agentury Qualcomm již v říjnu minulého roku a označil ji za vysoce zranitelnou.

Největší výrobce mobilních čipsetů tuto skutečnost sdělil výrobcům telefonů, kteří používají modemy od Qualcommu, ovšem k opravě zatím nedošlo. A to je problém. Chyba totiž bude opravena až v bezpečnostních záplatách pro červenec 2021. Doporučujeme tedy důkladně prolistovat vaše aplikace a ty pochybné okamžitě smažte.

Setkali jste se někdy s virem u Androidu?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)