4 jádra už nestačí? MediaTek ukazuje sílu osmijádrového procesoru ve hře Modern Combat 5

MediaTek-Processor

Každý z nás jistě pamatuje doby, kdy byly procesory pouze jednojádrové. Postupně se v počítačích začaly objevovat vícejádrové procesory a stejného vývoje se dočkaly také ARM procesory v mobilních zařízeních. V architektuře x86 je lídrem Intel, v mobilních telefonech a tabletech ovšem společnost Qualcomm, která stojí za procesory Snapdragon. Vpřed se ale dere společnost MediaTek, která představila skutečný osmijádrový procesor MT6592 (8 nezávislých jader Cortex-A7). Qualcomm se svým Snapdragonem 802 ovšem stále setrvává “pouze” na čtyřech jádrech a možná si tak myslíte, že je pozadu. Nikoliv.

MediaTek-Processor

MediaTek kráčí jinou cestou – vměstná do procesoru více jader, která ovšem nejsou tak výkonná jako v případě jader u řešení Qualcommu. I tak jsou MediaTeky dostatečně výkonné, ale hlavně úsporné a levné. V novém videu nám výrobce osmijádrového procesoru prezentuje, jak využít skutečně všech 8 jader, a co to oproti verzi se 4 jádry přinese.

http://youtu.be/Yu7F9KP_2bE

Ačkoliv je Qualcomm se svým čtyřjádrovým procesorem stále lídr a je vidět, že počet jader není vše, MediaTek se dostává stále do většího počtu přístrojů. Drtivá část čínských přístrojů již toto řešení sedlá, a jestli bude tento trend pokračovat, MediaTek se propasíruje i mezi většinu “našich” telefonů. A vlastně – proč ne?

zdroj: phonearena.com

Hlasujte pro nejlepší zařízení roku a vyhrajte jedno z nich! O čem je řeč? Android Roku 2013!

logo_tmava_cs_CZ

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)