Dle šéfa Huawei nikdo nepotřebuje ve smartphonu více než 4 GB RAM

dle-sefa-huawei-nikdo-nepotrebuje-ve-smartphonu-vice-nez-4-gb-ram

Velikost operační paměti je jedním z čísel, které zákazníky zajímají, proto výrobci tuto hodnotu s každou další generací navyšují. Zatímco ve světě počítačů se po mnoha a mnoha letech stalo standardem 8 GB operační paměti, chytré telefony během podstatně kratší doby dosáhly hranice 6 GB. Tento trend pokračuje rychlým tempem, a nezdá se, že by se měl v dohledné době zastavit. Jeden z nejvyšších manažerů čínské společnosti Huawei si však nemyslí, že je takový vývoj nutný. Provozní ředitel Lao Shi  na sociální síti Weibo konstatuje, že 4 GB RAM pro plynulé fungování smartphonu stačí.

Provozní ředitel Lao Shi na sociální síti Weibo konstatuje, že 4 GB RAM pro plynulé fungování smartphonu stačí Provozní ředitel Lao Shi na sociální síti Weibo konstatuje, že 4 GB RAM pro plynulé fungování smartphonu stačí

Lao Shi tako tvrdí, že telefony Huawei s procesorem Kirin 960 fungují se 4 GB RAM v delším časovém horizontu lépe, než leckteré srovnatelné se 6 GB, protože v tomto směru je nejdůležitější optimalizovat operační systém tak, aby bylo co nejefektivnější. Jak příklad uvedl (možná poněkud kontroverzně) Apple iPhone s tím, že iOS nepotřebuje ke svému fungování zbytečně velkou operační paměť. Díky dobře provedené optimalizaci funguje “jablečný telefon” doslova “fantasticky” i s méně velkou RAM. Shi dodává, že celkový uživatelský komfort nezávisí na množství paměti RAM, ale přímo souvisí s kvalitou softwaru.

4 GB RAM musí stačit každému

Přidání další paměti jen exponenciálně zvedá cenu zařízení, a to nekoresponduje se skutečným zvýšením výkonu. Lao Shi přirovnává smartphone předhánění výrobců ve velikosti RAM k závodu v jaderném zbrojení mezi USA a SSSR, k němuž došlo během studené války. Na tomto příkladu pak ukazuje, že se jedná o zcela zbytečnou snahu. Navíc smartphony se 6 nebo 8 GB RAM mají podstatně vyšší výrobní náklady, které jsou následně přeneseny na koncového uživatele. Huawei věří, že 4 GB RAM a 128 GB interního úložiště je pro běžné použití lepší kombinací než 6 GB RAM a 64 GB interní paměti.

Prvním telefonem, který dosáhl hranice 6 GB RAM, byl v březnu loňského roku Vivo Xplay 5 Elite Prvním telefonem, který dosáhl hranice 6 GB RAM, byl v březnu loňského roku Vivo Xplay 5 Elite

Čínský výrobce však 6GB operační paměť nezavrhuje s tím, že ve své podstatě není špatná, ale v tuto chvíli prostě není nutná. Huawei nabízí celou řadu smartphonů s RAM větší než 4 GB, protože společnost chce zůstat konkurenceschopná. Dodejme, že prvním telefonem, který dosáhl hranice 6 GB RAM, byl v březnu loňského roku Vivo Xplay 5 Elite.

Souhlasíte s výrokem, že nikdo nepotřebuje ve smartphonu více než 4 GB RAM?

Zdroje: androidauthority.com, news.softpedia.com, gizmochina.com, gizchina.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)