30 věcí, které v našich životech nahradily smartphony

Smartphone with cloud of application icons

Chytré telefony v posledních letech zažívají masivní rozmach, postupně prakticky vytlačily běžné “hloupé” mobily, díky čemuž tvoří většinu prodaných telefonů právě smartphony. Ty však z našich životů postupně nevytlačují pouze obyčejné mobilní telefony (o pevných linkách nemluvě), ale i spoustu dalších věcí, bez kterých jsme si dříve nedovedli představit běžný život. Budíky, hudební přehrávače, stopky nebo klasické papírové zápisníky, kalendáře a mapy. To je jen pár příkladů věcí, které byly ve velké míře nahrazeny právě chytrými telefony. Vzhledem k tomu, jak roste kvalita fotografií a videí pořizovaných telefony, začínají být v ohrožení také klasické fotoaparáty a kamery. Byť se již najdou uživatelé, pro které je díky smartphonu zbytečnost vlastnit klasický fotoaparát či videokameru, přinejmenším v dohledné době nelze počítat s tím, že by byly fotoaparáty vytlačeny chytrými telefony definitivně. Další diskutabilní oblastí mohou být například hodinky, vzhledem k tomu, že se najde stále velmi mnoho uživatelů, pro které jsou klasické hodinky mnohem více než prostředek pro zjišťování času. Přizpůsobit se musely rovněž klasické tištěné magazíny a noviny, ty částečně vytlačují různé webové portály, ale většina významných periodik se nabízí také v elektronické podobě, kterou si nejčastěji čtenáři zobrazují právě na telefonu či tabletu. Producenti smartphonů či operačních systémů pro ně se však nadále snaží přicházet s dalšími funkcemi, kterými by nahradily další a další věci, které dennodenně používáme. V současnosti se například Google i Apple snaží prosadit platby mobilem, díky nimž by už prakticky nebylo potřeba nosit s sebou na nákup peněženku.

BgoOHYQCEAA_Fas

Na 30 věcí, které byly nahrazeny právě chytrými telefony, se můžete podávat v následujícím videu.

30 Things You No Longer Need Because of Smartphones

30 Things You No Longer Need Because of Smartphones

Jaký máte vy názor na to, jak změnily smartphony naše životy? Chybí vám ve videu nějaká věc, kterou váš telefon nahradil, nebo naopak s něčím zásadně nesouhlasíte? Podělte se s námi v diskuzi!

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (147)