TOPlist

3 (další) triky pro mobilní Překladač Google. Znáte je?

Překladač Google triky 2

Domluva s cizojazyčným mluvčím, čtení jídelního lístku na dovolené v zahraničí nebo třeba pochopení obsahu celého webu nebo aplikace. Příležitostí, při kterých se hodí mít po ruce mobilní telefon s možností okamžitého překladu, je spousta. Pokud něco takového občas potřebujete, velmi pravděpodobně bude vaší první volbou celosvětově populární Překladač Google (Google Translate). Již dříve jsme vám k této aplikaci dali tři triky pro efektivnější používání. A jelikož se nám poté sešlo několik ohlasů, přinášíme další tři tipy, se kterými byste měli tento šikovný nástroj využít naplno. Už nejsou tak utajené či neznámé, ale třeba vás i tak překvapí…

Google Translate
Google Translate

3 (další) triky pro aplikaci Google Překladač

Překlad skrze fotoaparát: Věděli jste, že nejen čistě textově nebo zvukově, ale i obecně vizuálně je možné Překladači předložit podklady ke zpracování? Řeč je například o naskenovaném dokumentu, fotografii nebo dokonce živém náhledu přes objektiv. Hlavně poslední jmenovaná funkce je velmi zajímavá. Když kliknete na položku Fotoaparát na hlavní kartě pod textovým polem, aplikace otevře kameru, kterou stačí namířit na nápisy a počkat si na výsledek. Jestli nutně nepotřebujete živý překlad, můžete si oblast před objektivem „naskenovat“ a rozpoznané části textu nechat přeložit třeba i samostatně po označení prstem. Funguje i import již pořízených snímků.

Jazyky uložené pro offline překlady: Chcete mít jistotu, že bude aplikace plnit svou úlohu i v případě, kdy nebudete z jakéhokoli důvodu připojení k internetu? Pro jistotu si v hlavním menu (vpravo nahoře stačí kliknout na Vaši profilovou fotku) otevřete nabídku „Stažené jazyky“ a stáhněte si balíček jazyka, který budete potřebovat. Nebo i víc, pokud chcete. Jeden má velikost pouhých pár desítek megabajtů a může vás zachránit od nepříjemností.

Slovníček frází: Existují základní otázky či instrukce, které se při kontaktu s cizojazyčnými mluvčími často opakují. Proč si tedy nezjednodušit jejich opakované použití? Jakoukoli frázi, která má do 300 znaků, si můžete skrze hvězdičku uložit do slovníčku, jenž se nachází v levém menu. Stejnou větu pak nemusíte v daném jazyce opakovat překladači stále dokola, ale stačí ji vyvolat klepnutím. A pak třeba pustit nahlas. Fráze se takto ukládají i pro webovou verzi Překladače, takže se k nim můžete vrátit po odložení telefonu.

Která z těchto funkcí je pro vás nejzajímavější?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)