TOPlist

2.2 pro Galaxy S již na cestě?

samsung nahledovy

V průběhu dnešního dne se začínají objevovat informace, které naznačují, že by oficiální Froyo ROM pro Galaxy S mohla být blíže, než se čekalo. Objevují se stále častější zmínky o (pravděpodobně) hongkongském firmwaru XXJPC, který je údajně distribuován přímo prostřednictvím programu Kies (tedy zcela oficiální cestou). Navzdory tomu se však řada lidí domnívá, že jde ve skutečnosti pouze o betaverzi a nikoliv o skutečně finální produkt. Oblíbený web SamFirmwares (dříve Samsung-firmwares) informoval na Twitteru o tom, že bude tento firmware na jejich stránkách dnes večer k dispozici ke stažení pro použití v programu Odin. Současně přilil olej do ohně následnou informací o tom, že Froyo pro Galaxy S brzy přichází.

Již včera přitom došlo po dlouhé době firmwarového půstu k úniku hongkongského Froyo firmwaru TGYZSJP2, jenž je podle uživatelů, kteří ho již otestovali, výrazně stabilnější a spolehlivější než předchozí naposledy uniklý firmware JP3 a mimo jiné údajně řeší například tolik probírané problémy s přesností GPS modulu (což by nakonec potvrzovala skutečnost, že i dle našich testů jsou tyto problémy víceméně vyřešeny také v nedávno uniklém 2.1 firmware XFJM6).

Je třeba znovu zdůraznit, že se  stále jedná o zcela neověřené informace a podrobnosti či ověřené informace se zatím shánějí jen velmi obtížně. S ohledem na řadu dalších skutečností a okolností by ovšem takovýto vývoj dával smysl a je tedy skutečně možné, že Froyo pro Galaxy S již klepe na dveře, přestože původní odhady hovořily spíše o konci září (Samsung sám pak termín „září“ nijak blíže nespecifikoval). Samozřejmě budeme vše nadále sledovat a informovat o dalším vývoji, popřípadě vlastních zkušenostech.

Doplněno 18:40 – Množí se informace o tom, že nahrání zmíněného firmwaru XXJPC je poměrně riskantní záležitost, při které hrozí teoreticky i bricknutí celého telefonu nebo jeho (prozatím nevratné, byť v budoucnu jistě řešitelné) zablokování. Pokud na něj někde narazíte a chtěli byste ho vyzkoušet, mějte to na paměti. A samozřejmě, jako vždy platí, že nahráním jakéhokoliv neoficiálního firmware přicházíte současně i o záruku.

Doplněno 19:10 – V případě firmwaru XXJPC nejde takřka jistě o finální a oficiální verzi – pro jeho nahrání přes program Kies je totiž nejprve třeba program přepnout do speciálního režimu pro použití s testovacími firmwary. Standardní neupravený Kies tento update přijmout nedokáže. Je ale evidentní, že se na straně Samsungu cosi děje, protože jde o první Froyo firmware, který je tímto způsobem distribuován.

Martin
O Autorovi - Martin "Case" Fiala

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)