Plynulejší obraz i v laptopech díky Samsungu: OLED displeje s 90Hz frekvencí

OLED displeje s 90Hz frekvencí nejen v Asus laptopech

Společnost Samsung představila své 14palcové OLED displeje s 90Hz obnovovací frekvencí a rozlišením 2 880 x 1 800 pixelů již v březnu. Před nějakou dobou je Samsung poslal do výroby a jako první se objevují v noteboocích Asus. Dočkáme se jich ale i u jiných značek.

OLED displeje s 90Hz frekvencí nejen v Asus laptopech

Jihokorejský gigant navíc tvrdí, že budou díky OLED technologii působit ještě plynuleji, než 120Hz LCD panely, na což si budeme muset počkat do nějakého testu. Každopádně laptopy s vyšší obnovovací frekvencí na trhu chybí, pokud vynecháme ty herní. Vzhledem k tomu, že většina telefonů střední třídy nabízí 90 či 120Hz panel by možná bylo na čase, kdyby přišlo i na notebooky.

asus 90hz

Důkazem, že se tyto displeje dostanou i do laptopů střední třídy je fakt, že se objevují v modelech Asus ZenBook 14X Pro nebo VivoBook Pro 14X, který vychází na 1300 EUR (asi 33 000 korun) s tím, že konkrétně tento model nabízí dedikovanou grafiku RTX 3050 Ti. Časem bychom se tak teoreticky mohli dočkat i nějakého levnějšího modelu s integrovanou grafikou.

Jakou obnovovací frekvenci má váš monitor?

Zdroj: Samsung

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)