Zprávy Google dostávají žádanou aktualizaci. Vylepšuje rozhraní i celkový vzhled

zprávy google aktualizace material you
  • Zprávy Google dostávají nový vzhled
  • Je nyní lépe optimalizovaný pro velké displeje
  • Má navíc více Material You prvků

Aplikace Zprávy Google (News) se dočkala nové aktualizace, která přináší optimalizovaný design pro tablety a velké displeje, mimo to se můžeme těšit také na nový Material You vzhled, který je součástí většiny aplikací americké firmy.

Začít můžeme spodní lištou, která ukazuje aktuálně zobrazenou kartu. Na screenshotu můžeme vidět, že modrá tlačítka, avšak se nejedná o funkci Dynamic Color. Barvu v tuto chvíli nelze měnit. Na tabletech se navigační lišta nachází na levé straně obrazovky ve světle šedém rozhraní. V něm se nachází také tlačítko pro vyhledávání a ikonka vašeho avatara. Pokud je povolen tmavý režim, obsah se odliší od zbytku rozhraní tmavě šedou barvou.

Díky optimalizaci pro větší obrazovky se nyní do Google News vejde více textu v perexu a také větší náhledové obrázky. To nás ale v Česku nemusí příliš zajímat, jelikož už nějakou dobu ani jeden z těchto prvků u českých webů nevidíme. Nové rozhraní je součástí verze 5.78, avšak aktualizace probíhá na straně serveru, takže může nějakou dobu trvat, než se zobrazí i vám.

Zprávy Google - Titulky dne
Zprávy Google - Titulky dne

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám líbí nový vzhled aplikace Zprávy Google?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)