TOPlist

Zprávy Google dostanou praktickou funkci, která udělá hezčí všechny konverzace

Zprávy Google
  • Zprávy Google testují možnost volby tapety a barev na pozadí
  • Nová funkce má pomoci odlišit RCS konverzace od klasických SMS/MMS
  • Umožní přizpůsobení vzhledu a nabídne různé dynamické barvy

Google neustále vylepšuje své produkty a v posledních letech se mimo jiné zaměřil i na vylepšení aplikace Zprávy. Zdá se, že společnost se snaží vyhnout jakémukoliv zmatku ohledně rozlišení jejich produktů a vzhledu rozhraní SMS/MMS. Jednou z nejnovějších funkcí bude možnost volby tapety v konverzacích – zatím je ve fázi testování a zpočátku nemusí být dostupná všem uživatelům.

Zprávy Google dají RCS chatům více barev díky novým tapetám na pozadí. Nové tapety zobrazují nenápadné překrývající se kruhy, které využívají dynamické barvy a připomínají prvek/motiv známý už ze systému Android 12 – Dynamic Color. Kromě toho mají uživatelé již z dřívějška možnost volby různých barevných odstínů bublin (zpráv). Společnost si vzala k srdci zpětnou vazbu od uživatelů o podobnosti s klasickým rozhraním SMS zpráv, tyto změny mají být návazností na jejich zpětnou vazbu a řešením dlouhodobé snahy o odlišení se. Zároveň společnost poskytne uživatelům lepší a hlavně individuálnější personalizaci vzhledu vlastních konverzací.

Google Messages
Google Messages
Google Zprávy

V budoucnu by mělo být umožněno také synchronizovat tapetu s osobou v dané konverzaci, stejně jako můžeme znát například z Facebook Messengeru nebo dokonce možnost pozadí úplně zakázat. Než se novinky dostanou do všech zařízení, můžete zatím vyzkoušet funkce, kterých se uživatelé dočkali v posledních měsících. Mezi těmi nejzajímavějšími je například možnost úpravy fotografií, animované emoji nebo kreativní efekty u jednotlivých zpráv.

7 NEW Google Messages Features!

7 NEW Google Messages Features!

Využíváte aplikaci Zprávy Google?

Zdroj: piunikaweb, 9to5Google, Telegram

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)