Sekání a zpomalení Android Wear hodinek opraveno. Stačí aktualizace

zpomaleni android wear oprava

V prosinci minulého roku jsme informovali o tom, že většina Android Wear hodinek se seká a zpomaluje. Důvodem byla chyba u detekce slova “OK Google”. Pokud jste měli tuto funkci na hodinkách zapnutou, tak bylo sekání a zpomalení Android Wear poměrně značné. Řešením tehdy bylo vypnout tuto funkci. To už je ale nyní minulost, Google totiž tuto chybu konečně opravil a uživatelé si už tak nemusí vybírat, jestli budou mít na hodinkách Asistenta Google s pomalým systémem, nebo rychlý systém bez asistenta.

Zpomalení Android Wear hodinek odstraní aktualizace Google aplikace

Chyba byla opravena v Google aplikace ve verzi 7.18.50. V tuto dobu by ji již měli mít všichni nainstalovanou, případně i vyšší verzi. Zkontrolovat to můžete tak, že si v hodinkách otevřete Obchod Play – Moje aplikace – Google a kliknete na další informace, kde vidíte momentálně nainstalovanou verzi.

zpomaleni-android-wear-hodinky-oprava

Poté už můžete funkci znovu aktivovat v nastavení chytrých hodinek. Stačí jít do nastavení (Settings), dále kliknout na položku personalizace (Personalization) a zde zapnout detekci “OK Google”. Po aktivaci začnou opět hodinky poslouchat a čekat na klíčové slovo k vyvolání asistenta. Každopádně stále musíte počítat s tím, že asistent na hodinkách není ani zdaleka tak rychlý jako na telefonu.

Wear OS by Google Smartwatch (was Android Wear)
Wear OS by Google Smartwatch (was Android Wear)
Google

Používáte Asistenta Google na chytrých hodinkách?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)