Zoom dále atakuje Microsoft a Google, plánuje nové služby

zoom nové služby

Videokonferenční platforma Zoom v období koronavirové pandemie zaznamenala obrovský nárůst uživatelů. Stala se tak přímým konkurentem Microsoft Teams a Google Meet. Nyní se Zoom chystá expandovat a nabídnout nové služby, díky kterým by se ke zmíněným rivalům mohl zase trochu víc přiblížit.

ZOOM Cloud Meetings
ZOOM Cloud Meetings

Podle dostupných informací Zoom plánuje představit platformy pro e-mail a kalendář. Testování e-mailových služeb by mělo započít v průběhu příštího roku. Ohledně kalendáře jsou pak informace poněkud nejasné a zatím nevíme, zda vůbec započal jeho vývoj.

Zoom by obě zmíněné služby mohl využít k tomu, aby „dohnal“ Microsoft, který své Teams nabízí v rámci platformy Office 365 i Google s jeho Workspace. Podle dalších odhadů by si Zoom mohl v budoucnu vybudovat vlastní ekosystém podnikových aplikací a upevnit tak svou pozici na trhu. Zoom se k celé situaci prozatím oficiálně nevyjádřil.

Zaujaly vás nové služby, které Zoom chystá?

Zdroj: The Verge

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)