Zoner Postcards: pošlete vánoční pohlednice z mobilu

Zoner-Postcards-pošlete-vánoční-pohlednice-z-mobilu

Za necelý měsíc jsou tu Vánoce, se kterými souvisí celá řada tradic a zvyků. Starší ročníky si jistě vzpomenou na vánoční pohlednice, kterými si lidé v tomto období přáli hezké svátky. Papírová pošta sice ustoupila té elektronické, nicméně určitě ve svém okolí najdete někoho, komu klasická pohlednice udělá radost. Pokud se vám nechce shánět pohled, lepit známku a hledat poštovní schránku, máme pro vás řešení v podobě české mobilní aplikace Zoner Postcards.

Obsah článku

Udělejte na Vánoce radost papírovou pohlednicí! Udělejte na Vánoce radost papírovou pohlednicí!

Co Zoner Postcards slibuje?

V Obchodě Play autoři deklarují, že jejich aplikace je nejjednodušší cestou, jak můžete poslat skutečnou papírovou pohlednici z mobilu. Budete muset udělat jen tři kroky: vybrat snímek/obrázek, napsat zprávu a zadat adresu příjemce. Doručení po Česku trvá do tří dnů, v rámci Evropy pak maximálně týden.

Jako hlavní klady jsou jmenovány:

  • Špičkové zpracování na tiskárnách OKI, rozlišení 1200 DPI.
  • Vaše pohlednice si zaslouží ten nejlepší materiál – používáme papír 350 g / m2.
  • Ať mají vaši blízcí radost z pohlednice i po letech – technologie tisku zaručuje, že barvy ani po letech nevyblednou.

Asi nejsilnějším konkurentem je v tomto segmentu aplikace Pohlednice online České pošty, kterou jsme recenzovali před dvěma roky.

Jak Zoner Postcards funguje v praxi?

Po spuštění najdete na úvodní stránce odkaz na průvodce vytvořením nové pohlednice. Celý proces je intuitivní a zvládne ho i úplný začátečník. V prvním kroku si zvolíte obrázek a rámeček. Snímek přitom může být pouze jeden – koláže či jiný způsob umístění více obrázků na jednu pohlednici Zoner Postcards nepodporuje. To ale není nutně na škodu – jak říká osvědčené rčení, někdy méně znamená více.

V dalším kroku následuje zadání zprávy příjemci. Na výběr je k dispozici devět typů písma od konzervativních, přes psací, až po kreativněji pojaté. Bohužel není možné ovlivňovat velikost ani barvu písmenek. V posledním, tedy třetím kroku, následuje zadání adresy příjemce. S tímto krokem pomáhá našeptávač, čerpající adresy z databáze míst Google, takže nemusíte řešit třeba poštovní směrovací číslo.

Dostáváme se k poslednímu kroku – tedy placení. Zde nutné zdůraznit, že konečná cena se neskládá jen z poštovného, ale také z nákladů na vytištění, papír a samotné odeslání. Na výběr budete mít ze dvou platebních metod. Při platbě přes PayPal stojí poštovné v rámci naší země 29 Kč, použijete-li Google Wallet, počítejte s desetikorunou navíc. Po provedené platby je pohlednice odeslána ke zpracování. Své dřívější objednávky pak najdete na úvodní stránce pod nabídkou pro vytvoření nové pohlednice.

Resumé – proč posílat vánoční pohlednice takto?

Aplikace Zoner Postcards sází na jednoduchost a přímočarost. Nenabídne tedy například barevné písmo, ani desítky okrasných rámečků a samolepek, ba dokonce ani několik rozměrů pohlednic. Jde tou nejkratší možnou cestou k cíli: vyberete fotku, napíšete text, zadáte adresu a zaplatíte.

Pro zajímavost jsme vyzkoušeli rychlost doručení v praxi – objednávku jsme odeslali v pondělí 27. listopadu v 13:30, příjemci byla doručen na ostravskou adresu ve středu dopoledne. Vánoční pohlednice doporučujeme posílat s větší rezervou, aby je pošta stihla doručit.

A proč posílat vánoční pohlednice takto? Třeba proto, že je to pohodlné, rychlé a v podstatě můžete veškerou vánoční korespondenci vyřídit ze své oblíbené pohovky. I z hlediska nákladů se to – s ohledem na ušetřený čas – vyplatí.

Po třech letech v Obchodě Play si tento program stáhlo více než pět tisíc uživatelů a jeho průměrná známka je 4,1. Aplikaci velkou jen 4 MB lze instalovat na zařízení s Androidem 4.0 a novějším.

Zoner Postcards
Zoner Postcards

Posíláte svým známým pohlednice na Vánoce?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)