Značka Palm příští rok vstane z mrtvých

Značka Palm by se měla opět objevit příští rok.

Tuto značku si asi všichni pamatujeme především díky jejich specializaci na zařízení PDA (personal digital assistants). Ačkoliv figurovala mezi prvními smartphony, později i s konceptem webOS, nedokázala udržet tempo s konkurencí a posledních 7 let jsme o ní neslyšeli. Značka Palm by se však měla opět objevit příští rok, alespoň podle společnosti TCL.

Značka Palm se vrátí na trh v roce 2018

Značka Palm původně vstoupila na trh v roce 1996 a poslední zmínky o ní byly v roce 2011, kdy jí koupila společnost Hewlett-Packard a v roce 2014, kdy ji HP prodalo čínské společnosti TCL. Práva na webOS však byly prodány už v roce 2013 společnosti LG.

Marketingový manažer společnosti TCL, Stefan Streit, oznámil, že v roce 2018 značku Palm opět hodlá vrátit na trh. Streit nicméně neoznámil, s jakými produkty Palm přijde, ale chytré telefony v tomto návratu prý mohou figurovat.

znacka-palm-tcl-vstoupi-na-trh-treo Palm Treo 700wx

Je velice pravděpodobné, že nové zařízení Palm, za předpokladu, že se bude jednat o chytrá zařízení, budou používat operační systém Android. Palm se tak stane mezi TCL, Alcatelem a BlackBerry čtvrtou značkou, která bude patřit do tohoto čínského soukolí. Uvidíme, s čím TCL přijde v roce 2018 na trh.

Používali jste někdy zařízení Palm? Co jste měli?

Zdroj: xda-developers.com.

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)