Změny v Gmailu: Google již nebude číst vaše emaily kvůli reklamě

zmeny v gmailu

Ještě tento rok nastanou poměrně důležité změny v Gmailu. Google dnes oznámil, že ruší jeden z nejkontroverznějších reklamních formátů. A to reklamy v Gmailu, které byly cíleny podle obsahu emailů. Zjednodušeně řečeno, Google již nebude číst emaily.

Změny v Gmailu proběhnou ještě tento rok

Důvod, proč se tento reklamní formát ruší, má spojitost s placenou verzí, která je určena pro společnosti. Google prodává balíček zvaný G Suite. V něm se reklamy normálně nezobrazují. Zákazníkům těchto firemních balíčků ale vadilo, že v klasickém Gmailu pro osobní účely, jsou reklamy, které se přizpůsobují na základě obsahu emailových zpráv.

Neznamená to ale, že reklamy z Gmailu úplně zmizí. Místo skenování zpráv budou na uživatele cílit jinými osobními informacemi, které společnost získává například z vyhledávání nebo přehrávání videí na YouTube. V budoucnu se budou dát cílené reklamy v gmailu vypnout úplně. Vypnutí cílených reklam podle obsahu emailu se plánuje na tento rok.

Gmail
Gmail

Věděli jste, že Google kvůli reklamám skenuje vaše emaily?

Zdroj: bloomberg.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)