Google testuje nové zkratky na zamykací obrazovku Pixelů

Google Pixel Android vlastní zkratky na zamykací obrazovce

Různí výrobci mobilních telefonů, kteří jsou současně tvůrci nadstaveb Androida, nabízejí uživatelům možnost používat rozšířené funkce nad rámec základní podoby systému. Mezi takové vychytávky patří třeba zkratky použitelné rovnou ze zamykací obrazovky, které si může uživatel sám vybrat a nastavit. Známé pořekadlo “kovářova kobyla chodí bosa” platí i zde, neboť tuto možnost zatím nemají telefony Google Pixel s čistým Androidem. Brzy se to ale asi změní.

Při rozboru beta verze kvartální aktualizace Android 13 QPR2 se podařilo objevit novinku, která by měla při nejbližším vydání balíku “Pixel feature drop” dorazit právě do Google telefonů. Nová nabídka umožní vybrat dvě konkrétní tlačítka, která se objeví po stranách u spodního okraje displeje. Typicky zde bývá otevření aplikace pro hovory a spuštění fotoaparátu. Z náhledů je patrné, že vývojáři hodlají přidat třeba i přepínače pro režim Nerušit nebo Svítilnu.

Jak je možné vidět ve videu, tlačítka by mohla šikovně reagovat ne na pouhé stisknutí, ale až na delší podržení. Tím se eliminuje náhodné přepínání. Časem by se snad nová nabídka mohla stát běžnou součástí Androida pro uživatele, jejichž telefon ji nemá od výrobce.

Jaké zkratky máte na zamykací obrazovce?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)