Zjednodušený Facebook Messenger je konečně venku: Dostane se i na tmavý vzhled

novy facebook messenger redesign

Aplikace společnosti Facebook mají společné to, že si hodně lidí stěžuje na to, že jsou přeplácané funkcemi, které už ale ve výsledku škodí. Skvělým příkladem je Facebook Messenger, který už dlouhé roky není jen chatovací služba, ale spíše vlastní sociální síť, která k fungování vůbec Facebook nepotřebuje. Od začátku roku slýcháme, že si je toho společnost vědoma a zjednodušený Facebook Messenger připravuje. První uživatelé už se dočkali minulý měsíc. Zbytek lidí si musel počkat do včerejšího večera, kdy Facebook oznámil vydání nového redesignu.

Zjednodušený Facebook Messenger vypadá hodně dobře

Ve spodní liště už jsou pouze tři tlačítka. Ikony fotoaparátu a nového chatu se přesunuly do pravého horního rohu. Většina funkcí jako jsou hry, doplňky, se přesunula do speciální sekce a pokud nechcete, tak je nemáte vůbec na očích. Facebook říká, že v průzkumu odpovědělo 7 lidí z 10, že je pro ně jednoduchost při chatovacích aplikacích to nejdůležitější. I kvůli tomu se předělal Messenger, který jak společnost věří, je opět hlavně o posílání zpráv.

facebook messenger 4 redesign

Žádná funkce však nebyla z Messengeru odstraněna, pouze byly předělaný a například se schovaly tak, aby nebyly moc na očích. Nová verze také přidává několik nových funkcí, jako je třeba možnost změny barvy chatovacích bublin. Společnost také oznámila, že v brzké budoucnosti přijde tmavý vzhled. To je rozhodně vítaná novinka, protože momentálně je v rozhraní poměrně dost bílé barvy. Aktualizace se začíná uvolňovat od dnešního dne a během následujících týdnů by měla být k dispozici všem uživatelům Messengeru.

The New Messenger

Say ? to the new Messenger. Starting today, we're rolling out a new, simplified design to make it easier to connect with the people you care about most.Learn more: https://messengernews.fb.com/2018/10/23/say-hello-to-the-new-messenger-introducing-messenger-4/#simplyMessenger

Zveřejnil(a) Messenger dne Úterý 23. říjen 2018

Messenger
Messenger

Už jste obdrželi nový Facebook Messenger? Jak se vám redesign a zjednodušení líbí?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)