Při přechodu z iOS na Android či zpět nově nepřijdete o WhatsApp historii

záloha obsahu z WhatsApp aplikace mezi přístroji

Komunikátor WhatsApp se i po kontroverzních průšvizích kolem práce s uživatelskými daty dál neohroženě vyjímá na prvních příčkách v počtu stahování i používání. Některé jeho funkce jsou přitom paradoxně mnohem omezenější než u konkurence. Jedním příkladem za všechny je zatím stále platná nemožnost přihlásit se na dvou zařízeních zároveň. O této novince už se poměrně dlouho mluví a jak se zdá, společně s ní přijde i jedna nová “migrační” funkce. Totiž vylepšená záloha a obnova obsahu z WhatsApp aplikace mezi přístroji.

záloha obsahu z WhatsApp aplikace mezi přístroji menu

Serveru WABetaInfo se podařilo v beta verzi Android aplikace s označením 2.21.10.6 najít stopy po této vychytávce. Ta už nějakou dobu funguje v iPhonech a nyní podle všeho míří i na Android. Přímo mezi těmato platformami by přitom podle všeho mělo jít brzy obsah chatů sdílet. Pokud tedy někdo koupí Android telefon, přičemž dříve používal iPhone, nemusí se nutně loučit s obsahem aplikace. Ještě jedna informace se ve zprávě objevila: Zdá se, že záloha a obnova obsahu z WhatsApp aplikace mezi přístroji využije prostor na Disku Google.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Jak často používáte WhatsApp. A jak by se vám loučilo s historií?

Zdroj: hcentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)