První pohled na Android 12 ukazuje spoustu novinek. Jak se vám systém líbí?

Zahraniční první pohled na Android 12

Už tomu bude skoro týden, co nám Google představil systém Android 12 a nejeden zahraniční portál přinesl svůj první pohled. Recenzenti se shodují na tom, že je systém lepší a ve většině případů se jim Material You a celkové přepracování systému líbí.

Zahraniční první pohled na Android 12

Jednoznačně nejdiskutovanější změnou je designový jazyk Material You a design systému obecně. Notifikační centrum má zcela nový vzhled a funguje úplně jinak, než jsme byli dosud zvyklí. Po vzoru iOS jsme se dočkali také vylepšení soukromí a zabezpečení, kdy se v pravém horním rohu displeje nachází indikátor, který vám říká zda některá z aplikací aktuálně využívá váš mikrofon, polohu či fotoaparát.

Android 12 Beta 1: Top new features!

Android 12 Beta 1: Top new features!

Android 12 preview: here’s Google’s radical new design

Android 12 preview: here's Google's radical new design

Android 12 dokáže přizpůsobit barvy vaší tapety a na základě toho se vám pak zobrazují v systému. Sám přitom určí které jsou dominantní a které sekundární. Novinek je samozřejmě mnohem více. Nejen The Verge tvrdí, že systém působí díky většímu množství různých animací plynuleji.

Jak se vám líbí Android 12?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (42)