Z Cables: Nabíjecí kabel, čtečka karet, Flash disk i OTG v jednom

4b853ddaa85157ef802bafe73ea755ae

Šikovného příslušenství není nikdy dost a běžně používáme nabíjecí a datový kabel, čtečku paměťových karet Micro SD, OTG kablík a USB Flash disk. Napadlo vás, že by se tato všechna zařízení dala spojit do jednoho? Právě na to sází projekt Z Cables, který se nyní objevil na známém serveru Kickstarter. Z Cables představuje speciální kablík, který slouží nejen díky Micro USB konektoru pro připojení telefonu k počítači či nabíječce, ale díky zabudovanému USB portu jej lze využít také jako USB OTG redukci k připojení dalších periferií. Šikovný modul pak poslouží jako čtečka paměťových karet a Flash disk zároveň.

https://youtu.be/sOcM-ijH3pg

 

Z Cables představuje nyní kampaň, která sbírá finanční prostředky na sériovou výrobu a vývoj. Ačkoliv stále ještě chybí 11 dní do skončení kampaně, částka již nyní převyšuje potřebný obnos, což je jistě pozitivní zpráva. A na kolik Z Cables vlastně vyjde? Základní verze bez Micro SD karty byla k dispozici za 15 dolarů (cca 366 Kč), později bude v prodeji za celých 25 dolarů (cca 600 Kč). To je na podobné zařízení poměrně vysoká částka, kterou jsme ale tak trochu čekali.

Líbí se vám koncept Z Cables?

zdroj: kickstarter.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)